RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Податкова готує нове роз’яснення з приводу того, як і за що штрафуватимуть підприємців-спрощенців, які отримують понад півмільйона гривень виручки за рік. А доти штрафувати підприємців у подвійному розмірі суми "понаднормової" виручки не будуть. Однак остаточно вирішити проблему повинен Податковий кодекс.

– Є лист із ДПА України про комплекс заходів з відпрацювання приватних підприємців, – роз­повів Володимир ЩЕРБАНЬ, заступник голови ДПА в Чернівецькій області. – У ньому з посиланням на відповідні нормативні документи йдеться про те, що при встановленні залишку товару на суму, більшу за законодавчо дозволений для платників єдиного податку обсяг (500 тисяч гривень на рік), накладають штраф у дворазовому розмірі від вартості залишку товару. Нерідко ми робимо опис товару і виявляємо, що залишок товару в підприємця сягає п’яти-семи мільйонів гривень.

За словами В. Щербаня, саме штрафи за таке перевищення обсягу дозволеної виручки склали левову частку накладених останнім часом фінансових санкцій. Нагадаємо, лише за три дні травня податкова в області наклала штрафів на 4,5 мільйона гривень. Із них 800 тисяч гривень підприємці сплатили, решту штрафів ще оскаржують. Це викликало значний резонанс серед підприємців. Зокрема 38-ма сесія Чернівецької обласної ради звернулася до прокуратури області щодо перевірки правомірності дій податківців стосовно суб’єктів малого і середнього бізнесу. Так депутати від­реа­гу­вали на повідомлення голови представництва Держкомпід­приємництва, депутата облради Миколи Малярчука про численні скарги підприємців на незаконні дії працівників державної податкової служби. Про це повідомила прес-служба обласної ради.

– Перевіряли людей, які справді заробляють, торгують високоліквідним товаром: золотом, хутром, шкіряним одягом, дорогими годинниками, елітними меблями, – каже В. Щербань. – Малозабезпечених ніхто не перевіряв. Коли ж почалися нарікання підприємців на такі перевірки, ми звернулися з листом до ДПА України. Зараз там готують роз’яснення з приводу того, які санкції застосовувати. Тому наразі ми не накладаємо штрафи у подвійному розмірі понаднормової вартості запасів товару.

За словами В. Щербаня, визначити, які саме підприємці мають право на преференції у вигляді спрощеної системи оподаткування, повинен Податковий кодекс: "Потрібно чітко розподілити, де малий, де середній, де великий бізнес. Має бути механізм для виявлення реально отриманих доходів. Бо сьогодні трапляється, що під час перевірок магазину золота у книзі обліку виявляємо, що денна виручка становить 50 гривень. При цьому в магазині жодного виду товару за 50 гривень немає! Так само в закладах громадського харчування. У день проведення весілля вказано добову виручку три-чотири тисячі гривень, тоді як всі знають, що весілля на 200 осіб не може коштувати менше 40 тисяч. Малому бізнесу держава дала час піднятися, і нині багато хто цим зловживає, заробляючи надприбутки і сплачуючи податків лише 200 гривень на місяць".

Дехто з буковинських підприємців, за словами заступника голови ДПА області, вносить кошти не у вигляді штрафу, а після перерахунку. Скажімо, якщо є незадокументований товар, підприємець сам проводить інвентаризацію, нараховує на суму вартості товару 15 відсотків податку і сплачує ці кошти добровільно. Статистику щодо суми таких проплат у податковій не ведуть, В. Щербань лише зазначив, що вона менша за суму накладених штрафів.
які податки нас чекають Верховна Рада планує розглянути Податковий кодекс до 9 липня. Як і було обіцяно урядом, підприємці отримають зниження ставок ПДВ з 20% до 17%, податку на прибуток 2011 року – відразу на 6 процентних пунктів, після чого щорічно – на 1 пункт, до 16% 2014 року.

Нульову ставку ПДВ будуть застосовувати при експорті, продажу всередині країни ліків, дитячого харчування, надання послуг освіти та медицини. Нульову ставку податку на прибуток збереже страховий ринок; ставки для нерезидентів становитимуть від 0% (дохід від держоблігацій) до 20% (дохід від надання рекламних послуг).
Кодекс чіткіше прописує взаємодію платників і податкових інспекторів: від технологій листування до повернення надмірно сплачених податків.

Спрощена податкова система збережеться. Ставки податку для фізосіб залишаться в діапазоні 20-200 грн на місяць, для юросіб їх буде знижено за окремої сплати ПДВ з 6% до 3%, за сумарної сплати – з 10% до 5%. Граничні рівні річного доходу для цих категорій становитимуть 700 тисяч гривень і два мільйони гривень відповідно. Одночасно зі скороченням списку тих, хто може платити єдиний податок (цього права, наприклад, позбудуться аудитори та бухгалтери), буде введено податкові канікули для тих, хто з 2011 по 2014 рік зароблятиме не більше 300 тисяч гривень на рік при наданні населенню побутових послуг.

Зменшиться кількість місцевих податків і зборів. Чотири податки будуть обов’язковими (на нерухомість, рекламу, землю, торговий патент), решту місцева влада зможе вводити на свій розсуд – за паркування, ринковий, туристичний і ярмарковий.
Надія МАКУШИНСЬКА
10-06-2010, 10:27
Коментарів 0 Переглядів 2 481

Теги -

На ці бюджетні кошти мали закупити зимовий одяг військовим

У жителів села Біла наприкінці 2023 року через підвищення напруги перегоріли електроприлади. Василь Шокостюк подав до суду та домігся компенсації від "Чернівціобленерго". "МБ" розпитав у чоловіка, як йому це вдалося.

Сергій Цюга воює майже три роки, отримав орден "За мужність" III ступеня.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.