Чернівчанка Світлана щомісяця відкладає приблизно 400 гривень зі своєї зарплати. Жінка уклала договір на отримання в майбутньому недержавної пенсії. Каже, що на 800 гривень звичайної пенсії не проживеш, тому й вирішила заощаджувати.
"У 66 років матиму ще одну пенсію"– Мої знайомі працюють за кордоном і кажуть, що там кожен пенсіонер має по кілька пенсій, – розповіла Світлана.
– Одну – державну, ще кілька – за рахунок внесків у страхові компанії чи недержавні пенсійні фонди. Тому іноземці у старості можуть собі дозволити не рахувати кожну копійку, а подорожувати. Мої знайомі почали відкладати кошти на недержавну пенсію за кордоном, бо планують там залишитися. Я ж знайшла компанії, які пропонують такі послуги в Україні. Почала робити внески торік, коли мені було 46 років. Договір підписала на 20 років – тож у 66 років матиму ще одну пенсію.
Світлана каже, що заощаджує не стільки для себе, скільки для дітей. Щороку вона сплачує 500 євро у гривневому еквіваленті. А через 20 років її пенсія становитиме понад 800 євро щомісяця. Ці кошти жінка планує переписати на свого сина.
– Заощадити кошти на приватну пенсію можна через страхування життя, – розповів Мартін ФЛІГЕР, директор Чернівецької регіональної дирекції фінансової компанії з надання страхових послуг. – Зараз зростає попит на цю послугу в Україні. Це, як не дивно, пов’язано з кризою. Після неї українці почали розуміти, що мати заощадження необхідно. Клієнти на Буковині в середньому заощаджують на приватну пенсію по сто гривень за місяць. Це дає їм можливість у майбутньому отримувати пенсію 2500 гривень.
На недержавну пенсію відкладають ті, хто працює нелегальноЗа словами фахівця, приватна пенсія багато в чому відрізняється від державної. По-перше, термін її отримання клієнт обирає сам. Скажімо, якщо клієнт у 18-річному віці укладе договір на 30 років, почне отримувати пенсію у 48 років. Він може сам обирати: отримувати гроші щомісяця довічно, взяти всю накопичену суму одразу чи подарувати кошти дітям. Кожен, хто укладає договір страхування життя, обов’язково вказує спадкоємця – тож навіть якщо не доживе до часу отримання приватної пенсії, його заощадження успадкує близька людина.
– Основні наші клієнти – це люди, які отримують зарплату нелегально, – зізнається фінансовий радник Наталя МІКАЇЛОВА. – Ті, хто взагалі не сплачує пенсійні внески до Державного Пенсійного фонду, або ті, хто сплачує дуже мало. Вони розуміють, що у старості не зможуть прожити на державні виплати. Тому страхуються і наймані працівники, і приватні підприємці, і ті, хто живе на перекази від заробітчан. Декілька невеликих чернівецьких підприємств зі сфери торгівлі та будівництва навіть уклали договори на приватну пенсію для всіх своїх працівників.
На замітку
Недержавне пенсійне страхування протягом багатьох років діє у розвинених країнах світу.
В Україні воно має добровільний характер, на відміну від державного.
Законодавством визначено функціонування спеціалізованих установ, які найбільше підходять для пенсійних накопичень. Це недержавні пенсійні фонди (НПФ).
У НПФ можна робити внески у будь-якому розмірі та з будь-якою частотою. Всі кошти додають, на них щодня нараховують інвестиційний прибуток.
Згідно із законом, НПФ не можна визнати банкрутом, а річна ставка доходу на вклади у НПФ не може бути нижчою за річний рівень інфляції в Україні – таким чином заощадження захищено від знецінення.
Ці правила не поширюються на страхові компанії, що також пропонують заощаджувати на приватну пенсію.
Однак і клієнти НПФ, і клієнти страхових компаній можуть зекономити на податках, отримавши право на податковий кредит.
Ще один спосіб заощаджень на старість – банківський депозит.
3-06-2010, 10:53
0
2 960