Кількість претендентів на одну вакансію в області сягнула рекордної цифри – 23 осіб, майже третина населення працює напівлегально, а пріоритетний напрямок – туризм – розвивається найгірше серед західних областей і забезпечує лише півввідсотка валового регіонального продукту Буковини. Як подолати ці та інші проблеми, чиновники й науковці вирішують під час конференції "Малий і середній бізнес: регіональний вимір подолання економічної кризи". Організувала захід у Чернівецькому національному університеті 27-28 травня Буковинська партнерська агенція за підтримки Німецького товариства технічного співробітництва.
Економічна відсталість області, за словами доктора економічних наук Валерія ЄВДОКИМЕНКА, зараз дещо компенсується надходженнями від заробітчан (майже 700 мільйонів доларів щороку). Однак, за його словами, подальший розвиток регіону неможливий без інновацій та інвестицій та без розвитку кооперації у сфері малого й середнього бізнесу.
За словами Вадима ЗАКРЕВСЬКОГО, радника голови ОДА, запроваджувати інновації та планувати інші суттєві зміни в структурі економіки Буковини неможливо без елементарного наведення порядку бюрократичними інструментами. Адже нині в області не тільки реальні показники розвитку економіки далеко не відповідають офіційній статистиці, але й сама офіційна статистика не збігається з даними різних управлінь і відомств. Тому, не маючи на руках реальних даних про ситуацію в області, складно робити прогнози чи розробляти програми. "Так, наприклад, за даними Держкомстату, в області 2009 року померло 11 тисяч 665 осіб. Міністерством житлово-комунального господарства були направлені інші дані: поховано і померло сім тисяч осіб, реалізовано трун 1036, викопано могил 865. Цей приклад показує використання землі, фінансування робіт, які здійснюються на тих же кладовищах", – зазначив В. Закревський.
Про необхідність наведення ладу сказав і Василь КІФЯК, декан факультету менеджменту Чернівецького торгово-економічного інституту КНТЕУ. Лише у сфері туризму, за його словами, в області, окрім легальних підприємств, нині працюють ще мінімум сто турпідприємств без ліцензії і нічого не платять до бюджету. А реальна сума наданих туристам послуг, за підрахунками науковця, удесятеро вища за офіційні дані.
Надія Макушинська
28-05-2010, 10:36
0
2 634