Відмовитися від практики виплати зарплат "у конвертах" закликав підприємців міста міський голова Микола ФЕДОРУК.
– Ми маємо ліквідувати схеми виплати зарплат "у конвертах" та мінімізації підприємцями своїх доходів. Без розуміння цього ми не зможемо забезпечити соціальний захист працюючих, підтримати чесний малий бізнес та покращити інфраструктуру міста. Досить обманювати себе, державу й громаду, – заявив міський голова Микола Федорук.
Як повідомляє прес-центр міської ради, податківці проаналізували стан сплати податків і зборів у місті та з’ясували, що, якщо не брати до уваги сплату податку з доходів найманих працівників, сплаченого Чернівецьким тролейбусним управлінням, то решта 13 перевізників сплатили до бюджету лише 383 тисячі гривень цього податку. Таким чином середньомісячна зарплата одного працівника такої фірми-перевізника становила лише 770 гривень, а сплата податку в середньому за місяць з особи – лише 115,6 гривні.
Чотири банківські установи міста минулого року взагалі не перерахували до бюджету податок із доходів найманих працівників. Із 55 банківських установ лише 16 сплачують податок із доходів фізичних осіб до міського бюджету, а решта – за місцем основного платника.
Аналогічна система спостерігається в супермаркетах і на автозаправках, де чимало працівників нібито отримують по 400 гривень на місяць.
– Кого ми намагаємося обдурити? Адже ніхто не повірить, що водій маршрутки, працівник банку, автозаправки чи супермаркету отримує зарплату 400-770 гривень. Навіть прибиральниця державної установи сплачує податків до бюджету більше, ніж окремі чернівецькі бізнесмени, – сказав Микола Федорук.
Головний податківець області Микола КОЗЛОВСЬКИЙ під час круглого столу з підприємцями зазначив, що останніми роками намітилася очевидна диспропорція в наповненні бюджетів усіх рівнів – платники єдиного податку становлять приблизно третину всіх підприємців області, а їхня питома вага у бюджетному кошику не перевищує кількох відсотків. Так, на перше травня на податковому обліку перебувало понад 64 тисячі суб’єктів господарювання – фізичних осіб, з яких 21,7 тисячі – платники єдиного податку. Та їхній внесок до загальних надходжень у зведений бюджет за чотири місяці поточного року склав лише 1,9 відсотка, або сім мільйонів гривень.
За словами М. Козловського, серед "спрощенців" нині чимало суб’єктів господарювання, які вже давно перетворилися на еліту малого і середнього бізнесу (торгують виробами із золота, шкіри та хутра, медикаментами, побутовою технікою, меблями, автомобілями та автозапчастинами тощо) і при цьому платять по 100-200 гривень податку за місяць.
– Калинівський ринок має 20 тисяч підприємців – а скільки сплатив податків за минулий рік? – сказав під час заходу директор "Машзаводу" Віктор СІДЛЯР. – Наше підприємство дало до бюджету 41 мільйон гривень податків – 1300 осіб у нас працює. Я за те, що не має бути єдиних податків. Таких пільг для підприємців ніде немає. Скажімо, хто відпочивав у Болгарії, бачив, що навіть люди, які торгують на пляжі, на шиї мають касові апарати.
Водночас підприємці зауважують, що немає належного використання сплачених податків. "Ми, підприємці, приносимо до бюджету гроші, – сказала Лілія Василівна, підприємець з Калинівського ринку. – А що маємо натомість? Їздимо дорогами, де в кожній ямі ще по три ями. А якщо нас не буде – то звідки взагалі буде бюджет наповнюватися?"
Ігор ДОВГАНЬ,
Надія МАКУШИНСЬКА
21-05-2010, 10:38
0
4 258