На митницях черги, магазини й ринки не можуть дочекатися нового товару. А митники стверджують, що таким чином борються з контрабандою і поповнюють бюджет.
– Зазвичай поставки товару до нашого магазину відбуваються щотижня, – розповів власник чернівецької крамниці спортивних товарів, який попросив не вказувати його імені. – Для нас товар возять із Європи. А тепер уже три тижні нічого не отримуємо. Наші партнери по бізнесу, які займаються завезенням товару, кажуть, що раніше за бус із товаром на митниці треба було заплатити 600 доларів, а тепер – 1200. Поки що чекаємо, бо з такою ціною ввозу взагалі невигідно імпортувати. Ми на цьому товарі з одного буса якраз доларів 600 заробляли, а тепер або не буде заробітку взагалі, або доведеться підвищувати ціни, і ми опинимося в невигідному становищі, порівняно з конкурентами. Тому торгуємо лише залишками товару.
Як пояснили в Чернівецькій обласній митниці, Держмитслужба ставить завдання митницям, щоби декларували товари за їхньою реальною вартістю. "Це вирівнює бізнес у конкуренції, – пояснив нововведення Олександр ВДОВИЧЕНКО, начальник обласної митниці. – Адже товар, завезений з порушенням законодавства, має на ринку одну ціну, легально імпортований – зовсім іншу. Тому в таких умовах важко було конкурувати, а зараз ситуація вирівнялася. Одеса зараз стоїть, західний кордон стоїть. Немає там того, що було раніше. Проїжджають тільки ті, які прийняли умови держави".
За словами начальника митниці, новий порядок визначення митної вартості товарів уже дав результати. Останнім часом на Чернівецьку обласну митницю повернулися суб’єкти ЗЕД, які два-три роки тому працювали, а потім зникли з поля зору митниці. Торгують вони одягом, взуттям, сировиною (пластмасами) тощо. Система контролю за вартістю товару, яка створена по всій Україні, не дає можливості оформляти товар за заниженими цінами. Тому втрачає сенс оформлення товару десь в Одесі чи на інших митницях – за такою ж ціною можна оформити товар у Чернівцях.
Наслідки нововведень відчують не лише підприємці, а й покупці. Не виключено, що після цього трохи зростуть ціни на імпортні речі. Окрім того, зменшиться ризик придбати підробку товарів відомих фірм. "Зараз дуже велика увага приділяється захисту інтелектуальної власності, – пояснив Сергій ЛУК’ЯНОВ, заступник начальника Чернівецької обласної митниці. – Якщо завозиться товар офіційно зареєстрованої торгової марки ("Адідас", "Пума" та інших брендових товарів), його розмитнення здійснюється тільки за погодженням із власником торгової марки".
На чернівецькі митниці випадків виявлення підробної брендової продукції поки що не було.
За даними Держмитслужби, у квітні суттєво зменшився імпорт таких товарів, як засоби виробництва, легкові автомобілі та споживчі товари. У той самий час сума податків, сплачених з однієї тонни товару, зросла на третину. Відбулася так звана "поява" нових товарів, які досі були відсутні у базі даних митної служби. Так, у квітні підприємства вперше почали декларувати шкіряне взуття таких торгових марок, як FENDI, VALENTINO, CHRISTIAN DIOR, VERSACE. Також вперше легально почали ввозити в Україну італійський брендовий одяг, плазмові телевізори, ноутбуки тощо.
Надія МАКУШИНСЬКА
20-05-2010, 11:03
0
3 777