Минулого тижня на сесії облради депутат Михайло Сеничак вніс пропозицію виділити кошти на добудову водогону в Кіцмані. Аргументував це тим, що мешканці райцентру сплачують 16 гривень за кубометр води. Це найвища ціна в області.
Втрати сягають 57 відсотків– Михайло Сеничак мав рацію, – розповідає Василь ДИМУРЯК, начальник Кіцманського виробничого управління житлово-комунального господарства. – Наш водогін побудовано ще 1979 року. Воду беремо у Лужанах. Середньодобовий забір – 644,64 кубометра, реалізація ж води становить лише 275,12 кубометра. Тобто втрати води сягають 57 відсотків. Головна причина цього – зношеність водогону. Якщо десь стається прорив, доводиться зливати всю воду з системи.
За словами Василя Димуряка, 2007 року ухвалено рішення про будівництво нової нитки водогону. З держбюджету виділили 1,4 мільйона гривень. Цих коштів вистачило на прокладання 2,5 кілометра. За останні два з половиною року гроші на новий водогін не виділяли. А щоби його добудувати, потрібно ще 6,9 мільйона гривень. Попри це, колектив виробничого управління житлово-комунального господарства розробив проект за кошти райбюджету на автоматизацію електродвигунів насосів. Нацагентство з питань забезпечення ефективного використання енергетичних ресурсів визнало його ефективним в частині впровадження енергозберігаючих технологій.
Щоби тариф підвищити, його треба обгрунтуватиАле все це мало тішить споживачів води, які за неї так дорого платять.
– Маємо 1235 абонентів, із яких 1169 – населення, 23 бюджетні організації та 43 підприємства, – продовжує Василь Димуряк. – Повний тариф оплати кубометра водопостачання та водовідведення для споживачів становить 15,49 гривні, хоча населення платить на 3,79 гривні менше: різницю відшкодовують із міського бюджету, якому частину коштів перераховує райбюджет.
– Нині підвищити тарифи на водопостачання та водовідведення, тепло, послуги ліфтів та вивезення сміття хочуть як райони, так і обласний центр, – говорить Віктор ЛАЩАК, начальник Держінспекції з контролю за цінами в області. – Однак насправді зробити це непросто: має бути обгрунтованість витрат. Після нашої перевірки аналогічну процедуру здійснюють і спеціалісти Держінспекції з контролю за цінами України, аж тоді роблять позитивний чи негативний висновок. З початку року більшість висновків – негативні.
Як повідомила Тамара СЕМЕНОВИЧ, голова постійної комісії обласної ради з питань економіки, бюджету та інвестицій, цього року до списку пріоритетних об’єктів, які фінансуватимуть з обласного та державного бюджетів, внесено і добудову другої нитки Кіцманського водогону. А також будівництво водогону в Путилі та реконструкцію водомереж у Глибоцькому, Кельменецькому, Заставнівському районах та Герці.
Василь ГРИНЮК
20-05-2010, 10:54
0
3 716