RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Крики, скандали, зачинені кіоски – на Калинці тільки й розмов, що про перевірки. На ринку підприємці обурюються перевірками податкової, збирають наради і намагаються довести, що "трясуть" їх несправедливо. Кажуть, що у них вимагають документи про походження товару – а раніше, мовляв, цього не було потрібно. "Під прицілом" перевірок – переважно продавці шкіряного та хутряного одягу, золота, мобільних телефонів.

– Мене перевіряли минулого вівторка, – розповіла підприємець Марія ЦЮРУПА, яка продає шкіряний одяг. – Зайшло п’ятеро податківців, які дві години перераховували весь товар, все записали, нічого не пояснили. Не те, що торгувати не могла – інсульт можна було отримати. Я на єдиному податку, а нарахували мені товару аж на 300 тисяч гривень. Якби було більше 500 тисяч, надлишок, мабуть, забрали б. А рахували все – браковане, потоплене під час повені. Одразу почали вимагати у мене документи про походження товару, про розмитнення. А цих документів тут ніхто не має! 15 років торгую без них, і досі ніхто про них не питав. Я закуповую куртки в Україні, сама їх не завожу – в кого маю брати документи? Дали мені строк, щоби навести лад – два тижні. А де взяти документи – не знаю. Якби держава зробила фірму, яка би займалася розмитненням – я би заплатила, щоб оформити документи.

Сусідку Марії Цюрупи по ряду також намагалися перевірити. Але, за словами жінки, підприємці з усього ряду зчинили такий галас, що перевірка не відбулася.

Скаржаться ті, хто не мають документів

– Раніше такого ніколи не було, – каже продавець шкіряного одягу Ірина ПРІЦ. – Люди не проти мати ці документи. Але де їх взяти? Їх ніхто не видає. Усі знають, хто возить товар із-за кордону. І цих великих бізнесменів чомусь не чіпають. А "трясуть" дрібних, тих, хто перекуповує і продає. Самі покупці у нас ще ніколи не питали документів про походження товару – наші люди ще не доросли до цього. Клієнтами є переважно постійні покупці. І якщо виникають проблеми, ми і гроші повертаємо, і товар за свій рахунок ремонтуємо.

– Мене податкова перевіряла два тижні тому, – розповів приватний підприємець Анатолій ВАСИЛЬЧУК, який торгує ювелірними виробами. – Знайшли помилку, нарахували кілька тисяч гривень штрафу. Я до них претензій не маю – про перевірку попередили, порушення я таки допустив. Товар мені також рахували, я у 500 тисяч гривень вклався. А взагалі документи у мене в порядку. Мені легше працювати легально, а не закриватися й ховатися під час перевірок. Люди на ринку масово скаржаться на перевірки – але це ті, які не мають документів. А в мене все є, тому й не боюся. Так простіше працювати.

Легальність товару підтверджує митна декларація або акт закупки

Які ж документи потрібно мати підприємцям, щоби працювати спокійно, і скільки триватимуть масові перевірки – про це розповів Сергій ЛЄСНІК, заступник начальника Державної податкової інспекції у місті Чернівці.
За його словами, нещодавні перевірки Калинівського ринку – це звичайний режим роботи. Така робота триватиме постійно.

Насамперед звертають увагу на те, щоби підприємці мали документи про походження свого товару. Згідно з законом, приватні підприємці, які працюють на спрощеній системі оподаткування і сплачують єдиний податок, повинні вести журнал обліку доходів та витрат. Усі графи у журналі повинні бути заповнені. Зокрема там вказується і походження товару. І щоб вказати його, підприємець повинен мати підтверджуючі документи. До таких документів належать:

1. Митна декларація (якщо підприємець сам завіз товар з-за кордону і розмитнив).

2. Акт закупки товару (він складається, якщо підприємець купив товар уже в Україні).

– Скажімо, якщо підприємець з Калинівського ринку закуповує товар на ринку "15-й кілометр" в Одесі, він там у гуртовика повинен взяти документ на товар – накладну, скласти акт закупки, взяти у цього суб’єкта господарювання копію його свідоцтва платника єдиного податку. Це свідчитиме про походження товару. Акт затверджує дирекція ринку. І, згідно з цим документом, дані про походження товару підприємець вказує у своєму журналі, – каже С. Лєснік. – Це елементарно зробити! Нехай підприємці покажуть, що мають акт закупки – і перевірка за 10-20 хвилин закінчиться без галасу.

У разі, якщо підприємець має партії попередньо закупленого товару, на які він не брав документів, С. Лєснік радив звернутися підприємцеві до своїх постачальників товару і попросити оформити документи на попередньо закуплений товар.

Перевірки також повинні бути цивілізованими

– Проблем великих немає, – каже Сергій СТОЛЯР, перший заступник генерального директора Калинівського ринку. – Рано чи пізно підприємці мали би привести у відповідність усі свої документи. Єдине, що викликає зауваження, це те, що податкова під час перевірок не ставить до відома адміністрацію ринку. Про це йдеться у правилах торгівлі на ринках, затверджених сесією міської ради. А останні півроку перевіряючі нічого не повідомляють про свій прихід. Це, вважаю, неправильно.

Ми дали можливість організувати зустріч підприємців ринку з податковою, зібралися разом з представниками міської влади. Річ у тому, що походження товару й облік фінансів підприємці не дуже хочуть показувати. А в декого по п’ять-десять років лежать залишки товару. Тому з податковою адміністрацією ми вирішили напрацювати механізми вирішення цієї проблеми.

Тому не скажу, що відбувається податкове свавілля, просто торгівля приводиться до цивілізованих норм. Скажімо, в Росії без сертифікату вже нічого не продаш. А в нас народ не звик до цього.

Згідно з законом, усі продавці зобов’язані надати покупцям інформацію про товар. Натомість чимало покупців скаржаться, що продавці цього не роблять. Навіть міський голова Микола Федорук на цьому наголошував після наради мерів міст України – там звучали зауваження, що на нашому ринку покупцям з різних міст України не давали чеків, не показували документів на товар тощо.

За словами С. Столяра, реагують на перевірки підприємці по-різному. Хто має документи – спокійно працює. Хто ні – складає товар, зачиняється і тікає.

За словами С. Столяра, вихід із цієї ситуації полягає в тому, щоб, по-перше, змінити порядок проведення перевірок: попереджати про них заздалегідь, залучати до них адміністрацію ринку, роз’яснювати людям вимоги і давати терміни для їхнього виконання. По-друге, підприємці самі повинні піти назустріч і дотримуватися законних вимог.
Надія МАКУШИНСЬКА
13-05-2010, 11:34
Коментарів 0 Переглядів 4 910

• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.