Так звані "живі" сорти пива завойовують дедалі більшу популярність у місті. Коштують вони трохи дорожче за звичайне пляшкове – 5-9 гривень за 0,5 літра залежно від марки. Магазини та мережі магазинів "живого" пива зараз можуть посперечатися за кількістю точок із інтерактивними клубами та магазинами секонд-хенду.
– Взагалі не існує такого стандарту, як "живе" пиво, – розповідає власник пивного магазину Геннадій ЙОШПА. – Таке пиво, за неофіційним визначенням, має бути непастеризованим, без консервантів, неосвітленим та нефільтрованим. А більшість "живого" пива, що продається в Україні, все-таки фільтроване. Воно непастеризоване, але його все одно фільтрують для продовження терміну придатності. Нефільтроване пиво має термін придатності два-три дні, тому дистриб’ютор не привезе вам великої партії. Я, наприклад, роблю замовлення, виходячи з того, скільки було реалізовано попередньо. Потім дізнаюся погоду на наступний тиждень, чи буде футбол по телевізору чи в місті тощо. Відповідно визначаю розмір замовлення.
Термін придатності залежить від технології виготовлення пива. Вісімдесят відсотків пива в Україні – типу "лагер". Воно бродить внизу ємкості за низьких температур. Термін його придатності триваліший від пива верхнього бродіння і становить приблизно тридцять діб. Пояснюють це тим, що в процесі низового бродіння до нього не потрапляють грибки та бактерії ззовні. Пиво верхнього бродіння – класичне. Таке пиво варили ще двісті років тому. Його фільтрують, очищаючи від бактерій. У такому разі термін його придатності становить до семи діб. Якщо фільтрація хороша і зроблено її на сучасному обладнанні, термін придатності може сягати й 15 діб. Найсучаснішими заводами "живого" пива нині є Рівненський та Уманський. Їхнє пиво без консервантів та без пастеризації може не псуватися до 30 діб. Також має велике значення, як на заводі миють діжки. Якщо їх миють звичайною водою, пиво швидко псуватиметься. Якщо ж їх стерилізують парою, то пиво зберігатиметься значно довше.
У пабах міста втамувати спрагу "живим" пивом можна на будь-який смак. Любителі легкого світлого пива надають перевагу маркам "Граф Львов", "Князь Сангушко" "Проскурівське", "Бергшлосс".
Ті ж, хто любить гіркувате пиво, свій вибір зупиняють на "Микулинецькому", уманському чи хмельницькому "Жигулівському", "Бергшлосс темному".
Михайло Салітра
11-05-2010, 10:17
0
4 849