Туристів область приваблює місцями оздоровлення

у номері / економіка, бізнес
3 184
0
Наталія Олексюк, генеральний директор ВАТ "Туристичний комплекс "Черемош"

Новий губернатор Буковини Михайло Папієв заявив, що одним із основних напрямків, за якими він буде працювати, – розвиток туризму. Впродовж останніх років позитивні зміни у цьому напрямку, безумовно, відбуваються. Але те, що зроблено, – не завдяки підтримці держави, а тому, що в туризмі працюють люди, які вкладають у справу і сили, і душу, і, головне, свої кошти.

Наразі, згідно з даними сайту управління культури і туризму облдержадміністрації, в області зареєстровано понад 100 туристичних фірм. Але від сили 10 відсотків цих фірм мають свою базу та возять туристів на Буковину. Всі інші дружно та сумлінно займаються розвитком туризму (а це означає – економіка) Румунії, Болгарії, Туреччини, Єгипту, Чорногорії, Хорватії та інших країн. До речі, офіційні джерела свідчать про те, що саме завдяки пріоритетності туризму в цих державах рівень життя є набагато вищим, ніж в Україні. Така острівна держава, як Японія, з туризму має багатомільйонні прибутки. І лише 5-7 відсотків від них становить саме виїзний туризм. Мабуть, такі ми багаті, що піднімаємо, і досить серйозно, економіку інших країн. Лише, на жаль, керівництво нашої держави про це не знає та постійно випрошує якісь транші від МВФ. А може, наші українці за ці транші і відпочивають?

Всі газети і сайти пишуть про жахливий стан доріг та тротуарів, про відсутність освітлення на вулицях, про зграї здичавілих собак, які вже нападають і на дорослих, не лише на дітей, про вкрай недостатню кількість громадських вбиралень та інші негаразди. Зі сторінок "Молодого буковинця" минулого тижня ми з "радістю" дізналися, що у Чернівцях вже немає безкоштовних вбиралень. Люди, схаменіться! Майже у всій Європі вони давно безкоштовні, до того ж, високої якості. А до наших і за гроші зайти неможливо! А що робити, коли у людини немає цих півтори гривні (є пенсіонери, студенти, діти, малозабезпечені)? Їм що, пробачте, на вулиці!?

Сподіваюсь, що врешті-решт прийде розуміння того, що доки ми не зробимо відповідної інфраструктури – у нас туризму не буде, будуть тільки гасла.

Аналізуючи в нашому колективі складну ситуацію з туризмом на Буковині, ми дійшли висновку, що насамперед можемо розраховувати на клієнтів, яких не відлякують наші дороги та інші страхіття. Ми зосередили свою увагу на контактах з турфірмами Сходу України та сусідньої Білорусі. Перші результати переконали, що ми – на правильному шляху. Про це свідчить зростаюча кількість туристів із Мінська, Бреста, інших міст Білорусі. Серед них досить популярними стали тури "Вік-енд на Буковині".

Також ми налагодили контакти із зацікавленими особами з Донецька. Взаємна зацікавленість призвела до створення нової туристичної фірми "Донбас-Буковина". Основним напрямком діяльності її буде саме організація туризму донеччан на Буковину.

Найбільшу зацікавленість у наших партнерів із Донеччини викликали лікувальні можливості нашого краю. Обласна комунальна установа "Обласна лікарня відновного лікування" у Брусниці має досить жалюгідний вигляд і працює тільки на ентузіазмі заслуженого лікаря України, засновника Брусницької оздоровниці Дмитра Бойка та очолюваного ним колективу. Однак донеччанам сподобалась її унікальність, коли в одній оздоровниці використовують три типи цілющих бальнеологічних вод з лікувальною ефективністю майже 95 відсотків!
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Читайте також

«Найбільша проблема – нестача вологи»: буковинські аграрії розпочали весняну посівну кампанію
Українські аграрії вже засіяли понад півмільйона гектарів зернових: регіони-лідери
У лютому понад 3 мільйони українців отримали кошти "Нацкешбеку"
Встановила рекорд: Україна стала світовим лідером з експорту однієї з заморожених ягід
Не почув суттєвих скарг: Чернівці відвідав голова Державної податкової служби України
За рік здорожчав в 1,5 раза: в Україні зростають ціни на ще один овоч через дефіцит на ринку
В Україні стрімко дорожчає вершкове масло: експерт назвав три головні причини
Виробники продуктів підняли ціни на 20%: що в Україні подорожчало найбільше
Назвали продукти, які найбільше подорожчали на Буковині
Скільки коштуватимуть 100 доларів в Україні у другому кварталі 2025 року: прогноз банкіра

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм