Понад сто підприємств різних сфер діяльності, що працюють в області, зареєстровані і сплачують значну частину податків в інших регіонах, переважно в столиці.
В’ячеслав КЛИМ, начальник Головного фінансового управління ОДА, вважає, що якби ці податки залишалися в області, це б допомогло наповнити місцевий бюджет.
– Можливо, законодавчо буде відкориговано питання щодо внесення податків і зборів тими суб’єктами господарювання, які працюють на теренах області, але зареєстровані за її межами. У нас таких більше ста, особливо багато їх у будівельній галузі. Вони працюють в області, однак не сплачують тут нічого, практично жодної копійки – все йде у ті регіони, де зареєстроване підприємство. Єдине, що вони сплачують тут, – податок з доходів фізичних осіб, тобто із зарплати місцевих найманих працівників. Подібна ситуація і з супермаркетами, які працюють у Чернівцях, а зареєстровані у столиці.
– Ми постійно вносимо подібні пропозиції, – розповів голова ДПА в області Микола КОЗЛОВСЬКИЙ. – Скажімо, 2008 року майже 70 відсотків організацій, які виконували роботи на будівництві Дністровської ГАЕС, були місцевими платниками податків. Сьогодні все навпаки. Лише 25 відсотків залишилося наших, а інші всі – іногородні. І виходить, що в області такі організації платять копійки – за землю, воду. А решта податків і зборів йде в Київ чи іншу область, де підприємство зареєстроване. Майже 20 мільйонів ми втрачаємо тільки через те, що у нас ці понад 70 відсотків іногородніх платників працюють на Новодністровській ГАЕС. Це серйозні кошти. Вважаю, що на цій будові мали би працювати більшість місцевих суб’єктів господарювання, за винятком робіт, які потребують залучення спеціалізованих фірм із Києва тощо. Але таких – одиниці.
На Дністровській ГАЕС уже працюють над тим, щоби збільшити кількість місцевих фірм-виконавців робіт.
– Зараз це питання розглядається, – розповів Василь ДЕЙНЕКО, заступник директора філії "Дирекція з будівництва Дністровської ГАЕС" ВАТ "Укргідроенерго". – Одне із завдань, яке поставив новий губернатор, – щоби всі роботи на будівництві Дністровської ГАЕС виконували організації, зареєстровані в Сокирянському районі, у Новодністровську чи хоча б на території області. Зараз ми працюємо над вирішенням цього завдання.
У гіпермаркеті "Караван" розповіли, що ще жодних пропозицій змінити структуру компанії для сплати податків в області не отримували.
– ТОВ "Адвентіс" здійснює діяльність не лише у Чернівцях, а й у Києві, Житомирі, Харкові, Дніпропетровську, – розповів Вадим ДЕМОЧКО, юрисконсульт ТОВ "Адвентіс" (гіпермаркет "Караван"). – Тому якщо постане питання про місцеву реєстрацію, нам доведеться реєструвати окрему юридичну особу, скажімо, "Адвентіс-Чернівці". А це зайві витрати. Компанії це робити недоцільно, хіба що зміниться законодавство, і ми будемо змушені це зробити. А взагалі гіпермаркет платить в області досить значні платежі. Лише за ліцензію на торгівлю алкоголем щокварталу до місцевого бюджету вносить приблизно 60 тисяч гривень. Значні кошти вносить за оренду землі тощо. А податок на додану вартість сплачує у Києві.
Надія МАКУШИНСЬКА
8-04-2010, 10:43
0
3 335