RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » у номері » економіка, бізнес » Розбазарюють майно господарства

Ще задовго до початку зборів акціонерів АТ "Буковина" біля будинку культури села Стара Жадова купками збиралися люди. Здебільшого це були чоловіки, а жіноцтво сиділо в залі, ловлячи дрижаки, – клуб не опалюється. У залі за столиком сидів худий чоловік в окулярах і щось швидко писав, не дивлячись на акціонерів. Це Василь Савчук, голова правління одного з найбільших господарств Сторожинецького району. Відчувалося, що він теж хвилювався, – червонів й крутився навсібіч. Мав звітувати перед односельчанами про своє господарювання.

"Газдуємо, як можемо... Позаторік затопило, торік висушило"

– Нині у господарстві працює понад 120 осіб, – розпочав збори Василь Іванович. – Фонд місячної оплати праці становить 100 тисяч гривень. Газдуємо, як можемо. Зернові культури, які раніше ніколи не були збитковими, не дають доходу. Позаторік затопило, торік висушило. Мали би мати зиск із цегельного заводу, але цегла тяжка, вага – понад чотири кілограми, її мало купують. Щоправда, добре продаємо молоко на ринку – по 3,5 гривні за літр, а м’ясо можна продати не вище, ніж за 10,8 гривні за кілограм живої ваги. Льон сіяти не вигідно, бо дають 600 гривень за тонну. Маємо 625 гектарів ріллі, 200 корів і 150 голів молодняку великої рогатої худоби – така площа угідь не дозволяє утримувати більше худоби. Як наслідок, господарство стало збитковим – за нами рахується понад два мільйони гривень боргових зобов’язань. Нині це невелика сума, її можна погасити, якщо даватимуть прибуток цегельня, тваринництво й рослинництво. Зрештою, назвіть мені хоча б одне господарство в області, яке працювало би з прибутком? Немає й державної підтримки – жодна з програм належно не фінансується. Ви можете забрати свої земельні й майнові паї в натурі, а ті, хто хоче залишитися, нехай залишаються, я готовий очолити новий колектив.

За словами Василя Івановича, майно господарства оцінюється в дев’ять мільйонів гривень. З основних засобів частину можна залишити, а решту продати й погасити борги. Наприклад, сільській раді за 250 тисяч гривень реалізовують приміщення сувенірного цеху – під дитячий садок. Однак грошей за нього "Буковина" не може отримати – не затверджено держбюджет.

Акції не випустили, то й інвестора немає
До правління надійшло майже 300 заяв від пайовиків про розподіл майна. Голова правління запропонував доповнити склад майнової комісії і припинити ліквідацію господарства. Доки таке рішення ухвалювали, чимало акціонерів почали з криками звинувачувати голову правління в безгосподарності, мовляв, без їхнього дозволу розпродує майно, дохазяйнувався до того, що з 1060 голів великої рогатої худоби, отриманих три роки тому від попереднього керівника, залишилася четверта частина, була занижена вартість виробничих об’єктів та будівель. Також буцімто хтось, не чекаючи розподілу майна, вкрав 70 метрів сітки на фермі, бочку для молока. А збитки за минулий рік сягнули майже півмільйона гривень.

– Мусив звертатися до районної прокуратури, – каже Дмитро Гараміта, колишній інженер АТ, депутат сільської ради. – Бо продали рефрижераторний вагон, одне з приміщень третьої бригади, стайню, три гусеничні трактори, причому за заниженою вартістю. Треба покласти край розбазарюванню нашого майна.

Савчук відбивався, як міг. Дійшли до того, що протягом місяця оновлена майнова комісія розгляне кожне письмове звернення пайовиків.

– Це господарство об’єднує Стару й Нову Жадови, – розповідає Галина Кушнір, заступник начальника райуправління агропромислового розвитку РДА. – Тут вчасно не було зроблено розпаювання майна, не випущено акції. А без цього інвестори не беруться вкладати сюди кошти. Тепер ми зробили дооцінку майна й сподіваємося справедливо його персоніфікувати. Самотужки "Буковина" навряд чи вибереться з кризи.
Нині на Сторожинеччині залишилося лише три великі агроформування. Усі – збиткові. 
Василь Гринюк
1-04-2010, 11:58
Коментарів 0 Переглядів 3 479


У Чернівціобленерго оприлюднили графік на завтра


Хоч і загальна кількість відвідувачів зменшилася порівняно з минулим роком, інтерес іноземців зріс.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.