Одиниці промислових підприємств області торік освоїли виробництво нових видів конкурентоспроможної продукції, орієнтованої на вітчизняний та закордонні ринки. Про це йдеться у звіті про виконання програми економічного і соціального розвитку області на 2009 рік, опублікованому на офіційному сайті ОДА. Серед виробників нової продукції представлена переважно деревообробна галузь.
Зокрема в Берегометі переобладнано цех для виробництва деревинного борошна і зареєстровано підприємство ТОВ "Євроборошно". Вироблено пробну партію продукції. Однак через відсутність обігових коштів підприємство торік не змогло придбати сушильні камери, необхідні для подальшого виробництва деревинного борошна.ТОВ "Берегометська лісова компанія" освоїла виробництво струганих виробів. МП "Скіф" почало робити нову модель кухонного кутка та стільця. "Буковинський індустріальний союз" освоїв виробництво нових видів стільців.
Директор заводу євровікон та дверей компанії "Техно-плюс" Орест МИРОН розповів, що минулого кризового року вдалося розширити асортимент продукції завдяки великій географії продажу: "Багато замовлень в Києві виконували як для державних структур, так і приватних. Працюємо в багатьох областях України. Також для Франції виготовляли двері, для Бельгії – вікна. Ми виграємо завдяки складності робіт, бо виготовляємо будь-яку конфігурацію вікон чи дверей. Минулого року розробили п’ять нових моделей каркасних ліжок із приліжковими тумбами. З відходів виробництва почали робити підставки для вазонів, їх добре купують".
Фірма "Веселка" запустила у виробництво букове дитяче ліжко-комплект "Фрегат" з шафою і комодом та деякі інші види меблів.
– Торік ми почали виробляти кілька нових видів ліжок, шаф, комодів, – розповів Георгій МІТРІК, директор фірми "Веселка". – Але вдалося реалізувати далеко не всі плани. Адже через кризу за минулий рік виробництво скоротилося на 75 відсотків. Зараз працюємо на чверть своїх потужностей. Найбільше вдарило по нас те, що стали недоступними кредити, а також знизилася купівельна спроможність українців. Бракує замовлень і обігових коштів. Але, сподіваюся, що ситуація почне покращуватися.
Надія МАКУШИНСЬКА