Подешевшання долара навряд чи триватиме довго, прогнозують експерти.
Позначки менше восьми гривень за долар в обмінниках уже тримаються впродовж тижня. Чи не щодня курс знижується ще на копійку-дві.
25 березня банки купували долар по 7,88-7,92 гривні, продавали по 7,94-7,98. Курс євро становив 10,40-10,55 (купівля) та 10,58-10,70 (продаж).
В обмінниках області жодного ажіотажу через стрибок курсу не відчули. "Обсяги купівлі й продажу валюти населенню залишилися на минулому рівні, – повідомили у відділі оформлення операцій Чернівецької філії одного з банків. – Ні зменшення, ні збільшення попиту за останній тиждень не відчувається. Немає випадків обміну особливо великих сум. Можливо, ближче до Великодня щось зміниться, але прогнозувати важко".
Вісім гривень за долар – такий середньорічний показник вибрав Кабмін як орієнтир на цей рік. Уряд визначився, який курс долара закласти в проект держбюджету на 2010 рік.
Прогнозований показник вісім гривень за долар підтвердив журналістам член ради Нацбанку Валерій Геєць. Щоправда, він не виключає, що цей орієнтир може бути 8,2 гривні.
Проте Валерій Геєць попереджає, що в будь-який момент може початися зворотний процес. "Нерезиденти почнуть "скидати" ОВДП і масово "тікати" із гривні у валюту. Ми на ці граблі вже наступали", – говорить Геєць.
На його думку, правильніше було би закласти в проект бюджету більш консервативний орієнтир (аж до 8,4-8,5 гривні за долар), щоби вберегтися від завищеної курсової оцінки і, як наслідок, недоїмки в державному бюджеті.
Надія МАКУШИНСЬКА
26-03-2010, 12:02
0
3 426