RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » у номері » економіка, бізнес » Комерційні метри почали дорожчати

Після значного подешевшання у пік кризи (на 30-40 відсотків) чернівецька комерційна нерухомість почала дорожчати.

– Останні кілька місяців попит на оренду комерційних приміщень починає зростати, – розповідає Сергій БОСОВИК, генеральний директор агентства нерухомості. – Ціни підвищують приблизно на один відсоток щомісяця. Одразу це непомітно. Але за рік можна побачити, що після різкого зниження ціни підвищилися десь на 10 відсотків.

– Зараз вдалий час для купівлі комерційної нерухомості, тому що ціни дуже низькі, – розповідає Алла ВЛАЙКО, рієлтер. – Доки не відновили кредитування у банках, ті, хто мають власні гроші, можуть купувати. Адже з комерційної нерухомості можна отримувати прибуток. Крім того, ціни на неї, найімовірніше, не будуть нижчими.

Чим більша площа, тим дешевша її оренда

Ціни на оренду комерційних площ різняться від місця розташування та їхніх розмірів.

– На одній вулиці, на площі 500 метрів, ціна може різнитися, – каже Сергій Босовик. – Наприклад, вулиця Головна. В районі перехрестя з вулицею Шевченка тільки через те, що там є тролейбусна зупинка і прохідне місце, вартість квадратного метра – 20 доларів. А після перехрестя з вулицею Лук’яна Кобилиці вже за 15 доларів буде проблематично здати приміщення в оренду. В районі друкарні ціни будуть ще на 50 відсотків нижчі, хоч там прохідне місце, але це не центр.

Чим більше квадратних метрів у приміщенні, тим дешевше коштує його оренда.

За приміщення під офіс чи магазин з виходом на центральні вулиці площею 30-40 квадратних метрів люди платять від 20-35 доларів за кв. метр, а якщо це 70-100 кв. метрів, то ціна вже буде 15 доларів за
кв. метр або й нижча.

Найбільший попит є саме на маленькі приміщення, проте таких майже немає. Зате великі приміщення пустують. А після того, як зачинили зали ігрових автоматів, звільнились тисячі квадратних метрів площ. Деякі з них і досі пустують. А там, де площа становить 30-50 кв. метрів, вже давно відкрили магазинчики.
Нерідко підприємці кооперуються і разом орендують приміщення. "На вулиці Комарова, в районі готелю "Черемош", приміщення площею 70 кв. метрів винайняло троє підприємців, – говорить Сергій Босовик. – Вони розподілили його по відділах, кожен має свою територію. Один раз на місяць збирають кошти і платять за оренду власникові. Разом оренда коштує підприємцям дешевше, ніж кожен винаймав би приміщення окремо".
Крім орендної плати за приміщення, орендарі також мають сплачувати комунальні платежі. А розцінки на комунальні платежі комерційних приміщень вищі, ніж на житлові.

Найчастіше зачиняють магазини одягу
Останнім часом почали більше відкривати продуктові магазини, аптеки, страхові компанії. За словами рієлтерів, подібний бізнес є рентабельним. "Продуктові магазини, аптеки та ювелірні магазини окуповують себе. Також почали відкривати більше кафе, барів та салонів краси", – зазначив Сергій Босовик.

За спостереженням рієлтерів, чи не найбільш ризикований зараз бізнес – торгівля одягом та взуттям. Він приносить невеликий дохід.

– Одне приміщення ми тричі здавали під той самий бізнес. Це були магазини з продажу одягу. Перший магазин працював три місяці, другий – два місяці, його теж закрили, а третій орендар винайняв це приміщення і вже рік працює. Якщо продажі стоять, оренда просто "з’їдає" підприємців, – говорить Сергій Босовик.

– Минулий рік був дуже важким, тоді мало хто брав приміщення в оренду, – говорить С. Босовик. – А зараз вже почалася стабілізація ринку, люди бачать якісь перспективи, винаймають приміщення більш активно.

Деякі бізнесмени купують нерухомість просто для того, щоби хоч кудись вкласти гроші.

– Орендую приміщення дешевше у своїх родичів, завдяки цьому витрати на оренду менші, – розповіла підприємець Олена ЦІПКО, продавець косметики та біжутерії. – Заробітки у мене невеликі, і за таких умов ще можна якось жити. А так, навіть не знаю, чим треба зараз торгувати, щоб "витягувати" таку дорогу оренду.
Щодо цін на купівлю комерційної нерухомості, то, за словами фахівців, хороших місць зараз мало. Продають приміщення власники рідко, тому що немає куди вкласти гроші. Гроші знецінюються, а нерухомість дає хоч якийсь прибуток. Тому в цих приміщеннях власники або самі працюють, або здають їх в оренду.

Ціни на купівлю приміщень під бізнес – від 1500 до 5000 доларів за кв. метр. На околицях, скажімо, в районі вулиці Білоруської, ціна приміщення з ремонтом – 900 доларів за кв. метр.

Вартість оренди комерційних приміщень у Чернівцях
Центр міста: вул. Головна вул. Червоноармійськавул. І. Франка вул. Шевченкапроспект Незалежності 15-2510-2020-2510-1515-35
вул. Південно-Кільцева, Садгора 5-7
вул. Головна, район обласної друкарні від 10
25-03-2010, 12:32
Коментарів 0 Переглядів 4 353

Теги -

Дівчина вчора, 23 листопада, пішла з дому та досі не повернулася
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.