RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Основні галузі промисловості області – харчова, машинобудівна, легка, лісова й деревообробна.

У машинобудуванні провідним є виробництво нафтогазопереробного устаткування; у лісовій і деревообробній – виробництво пиломатеріалів, фанери, меблів; у промисловості будівельних матеріалів – виробництво цегли, толю, кераміки, залізобетонних конструкцій; у легкій промисловості – виробництво одягу.

Деревообробна промисловість є однією з найстаріших галузей регіону (загальна площа лісів Буковини – понад 250 тисяч гектарів). Серед найпотужніших підприємств – "Техно", Красноїльський деревообробний комбінат, Сторожинецький держлісгосп.

За останні роки у структурі промислових підприємств відбулися відчутні зміни. Зросла кількість підприємств харчової і деревообробної галузей. Натомість чимало підприємств, яких ще років десять тому вважали лідерами, зараз або взагалі не існують, або згорнули випуск продукції (у тому числі підприємства колишнього військово-промислового комплексу електронного напрямку). Серед них – фабрика "Мальва" (колишній виробник панчішно-шкарпеткових виробів), заводи "Чернівцілегмаш" (в’язальні автомати і запасні частини для них), "Гравітон" (інтегральні схеми, товари складної побутової техніки), "Кварц" (виробництво оптоелектронної техніки), "Електронмаш" (засоби обчислювальної техніки).

Криза 2008-2009 років теж відчутно позначилася на промисловості регіону. За даними Головного управління статистики в області, за підсумками роботи 2009 року збитки промислових підприємств краю становили майже 23 мільйони гривень.

За рік випуск продукції промисловими підприємствами області зменшився на чверть. Так, у січні цього року, порівняно з січнем 2009-го, промислової продукції вироблено лише 75,6 відсотка. Не досягнуто рівня виробництва січня 2009-го майже за всіма основними видами добувної та переробної промисловості (крім підприємств легкої промисловості, металургійного виробництва та виробництва готових металевих виробів).
Порівняно з січнем 2009-го, в легкій промисловості темп зростання обсягів виробництва становив 109 відсотків, зокрема на підприємствах текстильного виробництва – 149,5 відсотка, з виробництва одягу – 101,8, шкіри й виробів з неї – 92,2 відсотка.

На деревообробних підприємствах зменшилося виробництво брусків, планок та фриз для покриття підлоги на 46,7 відсотка, дощок – на 24,4, тари дерев’яної на 12,3 відсотка. Проте зріс випуск дерев’яних будівельних та столярних виробів – на 47,2 відсотка.

Порівняно з січнем 2009-го, на 21 відсоток зменшилося виробництво у видавничій сфері. Поліграфічні підприємства зменшили випуск продукції на 20,2 відсотка.

На незначний відсоток за рік знизилося виробництво у хімічній промисловості.

Натомість виробництво будматеріалів скоротилося суттєво – більш ніж на 20 відсотків. Таким чином випуск бетонних сумішей зменшився на 87,9 відсотка, елементів конструкцій з цементу, бетону чи штучного каменю – на 50 відсотків, цегли – на 17,6 відсотка.

На підприємствах з виробництва та розподілення електроенергії, газу виробництво у січні (порівняно з січнем минулого року) скоротилося майже на 10 відсотків.

Протягом останніх 50 років і досі є одним із найбільших в Україні та СНД виробників обладнання для переробки, транспортування, зберігання та синтезу нафти, газу та конденсату, енергетичного обладнання, устаткування для переробки сільгосппродукції, виноробства, хімічної промисловості. Засновано 1945 року.
Обладнаний універсальним, спеціальним обробним устаткуванням завод може виготовляти обладнання для різних галузей промисловості. Успішно працює на ринках Японії, Франції, Німеччини, Угорщини, Болгарії, Індії, Іраку, Кіпру, Греції.

2009 року машзавод значно оновив виробничі потужності – тут встановили нове шведське зварювальне обладнання, потужні італійські вальці, сучасну теплотрасу тощо.

ПРО ПІДПРИЄМСТВА
"Трембіта"
Потужне швейне виробництво, яке є одним із лідерів на ринку чоловічого одягу України. За обсягами продукції, що випускається, "Трембіта" може позмагатися за лідерство в Європі та світі. За рік підприємство виготовляє 1,5 мільйона швейних виробів.
На підприємстві встановлено сучасні німецькі лінії, обладнання провідних фірм світу.
Завдяки співробітництву із західними партнерами та залученню іноземних інвестицій підприємство постачає продукцію до більшості країн Європи.

"Розма"
Засновано 1935 року. Спеціалізується на випуску гумового та полімерного взуття. 2003 року підприємство освоїло виробництво поліетиленових труб. З кожним роком підприємство розширює асортимент і збільшує обсяги виробництва труб.
2006 року підприємство освоїло виробництво фітингів (з’єднань) для труб.
"Розма" має понад 20 регіональних складів продукції в усій Україні.
Постачає продукцію до Польщі, Таджикистану, Афганістану тощо.

"Техно"
Компанію засновано 1988 року. Вона є однією з провідних та перших в Україні компаній із випуску гнутоклеєних виробів з деревини – латофлексу – ліжкової пружини, що широко застосовується у виробництві м’яких меблів.
Також основними напрямками діяльності підприємства є деревообробне виробництво, виготовлення шпону, ортопедичних сіток, виробництво спецодягу, роздрібна та гуртова торгівля нафтопродуктами (мережа сучасних АЗС, нафтобаза), виготовлення виробів із пластмас, виробництво піщано-бітумної черепиці. n

"Чернівціобленерго"
Компанія має 12 районів електричних мереж, 25 виробничих служб, цехів та відділів, що забезпечують експлуатаційно-ремонтне обслуговування електричних мереж та електропостачання понад 12 тисяч промислових, сільськогосподарських та понад 320 тисяч побутових абонентів.
На балансі компанії 16675 км повітряних ліній електропередач всіх напруг, 381 км кабельних ліній, 72 підстанції 35-110 кВ, 3282 трансформаторні підстанції 10-0,4 кВ.
За підсумками роботи у першому півріччі 2009 року "Чернівціобленерго" отримало прибуток 25,8 мільйона гривень.
25-03-2010, 11:38
Коментарів 0 Переглядів 3 466

Теги -

У жителів села Біла наприкінці 2023 року через підвищення напруги перегоріли електроприлади. Василь Шокостюк подав до суду та домігся компенсації від "Чернівціобленерго". "МБ" розпитав у чоловіка, як йому це вдалося.

Сергій Цюга воює майже три роки, отримав орден "За мужність" III ступеня.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.