Віце-прем’єр Сергій ТІГІПКО в ефірі одного з телеканалів заявив, що уряду доведеться підвищити тарифи на газ та деякі комунальні послуги.
– Але це ми будемо робити переважно для заможних, для тих, хто може за це платити. Ми все зробимо, щоб найбідніші не постраждали, – сказав Сергій Тігіпко.
Економісти ж кажуть, що це треба було робити давно.
– Не можна купувати газ за 300 доларів, а продавати його споживачам за 75, – переконаний директор Буковинського центру реконструкції та розвитку Ярослав КИРПУШКО. – Тому уряд буде підвищувати тарифи. Водночас треба пам’ятати про малозабезпечених.
За словами Ярослава Кирпушка, є два способи захисту бідних. Можна запровадити диференційований тариф, коли ціна залежить від об’ємів споживання – як у нас нині за газ.
Інший шлях – монетаризація, який вибрали європейські країни. У такому разі тарифи для всіх однакові, однак малозабезпечені отримують цільову грошову допомогу.
Інша проблема, яка опинилася в центрі уваги, це підвищення пенсійного віку. В економічно розвинених країнах цей вік 60-65 років, а в деяких однаковий для чоловіків і жінок (у Латвії 62 роки). З’явилися повідомлення, що збільшення пенсійного віку від України вимагає МВФ. Однак новий уряд цього робити не буде.
– Ми все зробимо, щоби не збільшувати його поки що, – зазначив Сергій Тігіпко. – Але обмежити рівень пенсії 10-12 мінімальними можливо.
– Збільшувати пенсійний вік доведеться, – вважає доктор економічних наук Ігор ШКОЛА. – Причини цього як економічні, так і біологічні. Населення старішає, пенсіонерів стає дедалі більше, тож занадто сильне навантаження виникає на пенсійні фонди. Водночас зростає тривалість життя, і люди "молодшають", тобто можуть працювати до більш старшого віку. (І. Довгань)
18-03-2010, 11:14
0
2 592