Пенсійний фонд змінив порядок подання та оформлення документів для призначення пенсій. Відтепер за бажанням особи, яка працює, заяву на призначення пенсії може подати як представник підприємства, так і особисто пенсіонер за місцем проживання.
Крім цього, не вимагається оформлювати подання підприємства, яке раніше обов’язково подавали для призначення пенсій особам, які працюють.
– Основне у цих нововведеннях те, що відтепер кадрова служба підприємства зобов’язана оформлювати документи на призначення пенсії працівникам, – пояснив Михайло РОМАНІВ, начальник Головного управління Пенсійного фонду в області. – Це дуже зручно для людей. Їм не доведеться самим збирати документи. Готувати повний пакет документів повинен роботодавець. А людині лише потрібно прийти до відповідного управління Пенсійного фонду, забрати документ про вихід на пенсію і ще, можливо, уточнити деякі дані у разі потреби.
Про обов’язок готувати документи на призначення пенсії ми офіційно повідомимо роботодавців. Звісно, якщо на фірмі лише один кадровик, він навряд чи зможе цим займатися. Але якщо підприємство має цілий відділ кадрів – будемо вимагати, щоби він займався документами для призначення пенсії працівникам. До речі, у нашій області в усіх силових структурах цей порядок вже діє.
Серед інших нововведень Пенсійного фонду
Чорнобильці: внесено зміни до переліку документів, які треба подавати для зниження пенсійного віку.
Підприємці: відтепер період здійснення фізичною особою підприємницької діяльності, крім осіб, які здійснювали підприємницьку діяльність за спрощеною системою оподаткування, з першого липня 2000 року підтверджують даними персоніфікованого обліку за інформацією відділу персоніфікованого обліку. Спрощенці цей період до першого січня 2004 року підтверджують спеціальним торговим патентом (або свідоцтвом про сплату єдиного податку, патентом про сплату фіксованого податку, чи довідкою про сплату страхових внесків), а з 1 січня 2004 року – даними
персоніфікованого обліку.
Утриманці: як документ, що засвідчує факт перебування на утриманні непрацездатних членів сім’ї, приймають довідки житлово-
експлуатаційних або інших організацій із місця проживання (реєстрації) або довідки органів місцевого самоврядування.
Допомога на поховання: особа, яка звертається по допомогу на поховання до управління Пенсійного фонду, подає заяву про виплату допомоги на поховання та довідку про смерть людини або витяг із Державного реєстру актів цивільного стану громадян про смерть для отримання допомоги на поховання.
(Н. Макушинська)
11-03-2010, 13:23
0
5 757