RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

За насиченістю торговими приміщеннями Чернівці посіли перше місце серед обласних центрів. Такі дані оприлюднила "Українська Торгова Гільдія". У місті на одну тисячу мешканців припадає майже 520 квадратних метрів торговельних площ. На другому місці – Миколаїв (300 квадратних метрів – на тисячу населення).

– Півметра магазину на одного чернівчанина – це ще не межа, – вважає Ярослав КИРПУШКО, директор Буковинського центру реконструкції та розвитку. – Це нормальна тенденція проникнення торгівлі у наше життя. Чернівці здавна були містом торговців і контрабандистів. Ми перебуваємо в прикордонній зоні, на перетині багатьох шляхів, тому розвиток торгівлі закономірний. Дається взнаки і те, що мешканці Румунії, Молдови приїжджають до нас закуповуватися. Скажімо, у Сучаві, яка удвічі менша за Чернівці (120 тисяч мешканців) супермаркетів значно більше, ніж у нас. На кожному в’їзді у місто там уже діє по декілька великих торгових центрів. Причому жодного – із національним, тобто румунським, капіталом.

У Чернівцях же, навпаки, всі великі торгові центри, крім хіба що "Метро", – із національним капіталом. Натомість з місцевими мережами супермаркетів у місті якось не склалося. Мережі "Комерційний центр", "Роксолана" виявилися не дуже вдалими. Магазини "Колос" – це швидше доповнення до виробничих потужностей. Ще одна місцева торговельна мережа "Ліга-Прім" є швидше магазинами прибудинкового типу. У нашій області немає сконцентрованого великого капіталу, тому й немає місцевих банків, страхових компаній і великого рітейлу. А дрібний капітал виявився у закладах прибудинкової торгівлі.

– Супермаркети рвуться до нас, бо є покупець, – каже Євген КРАМАРЕНКО, заступник директора департаменту економіки міськради. – Значна частина буковинців мають родичів чи працюють за кордоном і живуть небідно. Тому торік, під час кризи, у місті відкрилися і два великі торгово-розважальні центри ("Панорама" та DEPOt), і ринок, і магазини, ресторани, аптеки. Закрилося лише з десяток закладів. Цього року, можливо, відкриється "Фуршет". Отож площ для торгівлі у нас достатньо. Тепер торговці уже скаржаться, що їм не вистачає клієнтів. Відчувається конкуренція, і торговим точкам доводиться боротися за покупця.

Тепер працівники ринків звинувачують владу – що, мовляв, через появу у місті багатьох супермаркетів їхній бізнес занепадає. Але, згідно із законом, усі рівні у господарській діяльності. Тож базарникам доведеться вносити зміни у свій бізнес.
Надія МАКУШИНСЬКА

Прогноз
"Калинка" втрачатиме позиції, а ціни знижуватимуться
Саме Калинівському ринку місто завдячує тим, що мешканці не лише районів, а й прилеглих областей звикли їздити за покупками до Чернівців. Однак, на думку Я. Кирпушка, цей ринок поступово втрачатиме свої позиції:

– Зараз Калинівський ринок швидше не розвивається, ніж розвивається. Він зупинився в розвитку, на відміну від ринків у Хмельницькому чи Харкові. А перетворитися на торговий центр іншого формату Калинівський ринок навряд чи зможе – об’єднатися й зробити це завадить менталітет наших людей.
Супермаркети зможуть стати серйозним конкурентом ринків лише коли почнуть працювати за гуртовими цінами. Тоді люди робитимуть там закупки на тиждень-два. А нині ціни в супермаркетах не набагато відрізняються від цін на ринках чи у невеликих магазинах.

– Майбутнє – за новими методами роботи з покупцями, – каже Є. Крамаренко. – Це покращення сервісу, запровадження різних систем знижок, гарантійних зобов’язань, доставки, продажу товарів за каталогами, через Інтернет. Потрібно шукати нові форми. А, можливо, і пригадати досвід радянських часів – доставку товарів поштою, на замовлення, спеціальні пропозиції для малозабезпечених тощо.

Статистика
За рік відкрили 137 магазинів і ресторанів
Торік у Чернівцях у сфері торгівлі та побуту відкрилося 137 об’єктів, а припинили свою діяльність лише 39, повідомив департамент економіки міської ради.
Найбільше торік у Чернівцях відкрили непродовольчих об’єктів торгівлі – 81.

Водночас закрили 20 таких об’єктів.
У місті з’явилося 25 нових продовольчих магазинів, а натомість зникло п’ять таких об’єктів. З’явилося також 10 нових аптек (закрилася лише одна) та 20 закладів ресторанного господарства (натомість сім свою діяльність припинили).

Вартість оренди комерційної площі у місті становить 10 доларів за 1 кв. м, якщо площа орендованого приміщення становить 200 і більше кв. м, та 15-25 доларів за 1 кв.м. – за оренду приміщення площею до 100 кв.м.
25-02-2010, 12:04
Коментарів 0 Переглядів 3 888

Теги -

У жителів села Біла наприкінці 2023 року через підвищення напруги перегоріли електроприлади. Василь Шокостюк подав до суду та домігся компенсації від "Чернівціобленерго". "МБ" розпитав у чоловіка, як йому це вдалося.

Сергій Цюга воює майже три роки, отримав орден "За мужність" III ступеня.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.