RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » у номері » економіка, бізнес » Податківці розшукують заробітчан-нелегалів

Заробітчани потрапили до числа тих, хто обов’язково повинен подати податкову декларацію до кінця березня. Законослухняні громадяни мали би вказати, скільки грошей вони заробили за кордоном впродовж 2009 року й заплатити податок із цієї суми. Про декларування закордонних доходів розповів Сергій КІШКАН, заступник начальника відділу оподаткування фізичних осіб ДПА України в Чернівецькій області.

– Як оподатковуються кошти, отримані громадянином України за кордоном?

– Якщо джерело виплат
будь-яких оподатковуваних доходів є іноземним, суму такого доходу слід вказати в річній податковій декларації. Усі, хто отримував іноземні доходи 2009 року, зобов’язані подати декларацію про доходи до першого квітня. Іноземні доходи в складі річного оподатковуваного доходу 2009 року підлягають оподаткуванню податком із доходів фізичних осіб за ставкою 15%.

– Податківці сподіваються на свідомість заробітчан чи самі шукатимуть тих, хто не заплатив податки?

– Є і такі заробітчани, які самі приходять і звітують про доходи. Але ми також працюємо із сільрадами. У селах є податкові інспектори, які дізнаються, хто із заробітчан приїхав додому на свята, зустрічаються з людьми, роз’яснюють, рекомендують подати декларацію.

– А якщо заробітчанин отримував зарплату легально й за кордоном уже сплатив податок?

– Такі заробітчани все одно подають декларацію про отримані доходи, але при цьому пред’являють довідку про суму стягнутого податку, а також про базу його нарахування. Така довідка має бути легалізована консульською установою України у відповідній країні. Тоді сума податку із закордонних доходів зменшиться на суму податку, сплаченого за межами України. У більшості країн, куди буковинці їздять на заробітки, ставка податку з доходів фізичних осіб є вищою, ніж в Україні. Лише в Росії вона нижча – 13%. Тож якщо людина має трудову угоду й легально працює в Європі, вона не доплачує при поданні декларації в Україні.

– Тобто насправді податки в Україні повинні платити заробітчани, які працювали нелегально?

– Так, це переважно люди, які заробляють неофіційно. Серед них багато людей, які прибирають, доглядають за людьми похилого віку чи дітьми тощо.

– Якщо вони працюють неофіційно, то й розмір отриманих доходів ніде не фіксується. Звідки тоді податківці знатимуть, з якої суми отримувати податок?

– Є різні підходи – враховуємо, скільки людина перебувала за кордоном тощо. Це вже наші методи.

– Якщо людина все-таки добровільно подала декларацію й вказала, скільки заробила за кордоном неофіційних доходів – вносити податки їй потрібно одразу?

– Ні, гроші не треба платити під час декларування. Дається певний термін на опрацювання декларацій, потім податкова надсилає людині повідомлення про те, скільки коштів слід внести. Після цього термін сплати складає 15 днів, хоча можлива й розстрочка.

– Чи штрафують заробітчан за неподання декларації про доходи?

– Відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення за неподання або несвоєчасне подання громадянами декларацій про доходи чи включення до декларацій перекручених даних тягне за собою попередження або накладення штрафу в розмірі від трьох до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (розмір НМДГ становить 17 грн).

– Cкільки заробітчан торік задекларували свої доходи?

– З кожним роком кількість таких людей зростає. 2009 року подали декларації про закордонні доходи, отримані 2008 року, 2546 буковинців.
Надія МАКУШИНСЬКА
4-02-2010, 12:16
Коментарів 0 Переглядів 6 406

Теги -

Дівчина вчора, 23 листопада, пішла з дому та досі не повернулася
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.