Наразі підприємство "Арго" на Хотинщині, яке є лідером у СНД із виробництва тари для консервування, працює. Щоправда, підступи до заводу щільно перекривають великі автофури. На прохідній – озброєна міліцейська охорона. Скрізь вмонтовані металеві двері. Усе це кореспонденти "МБ" бачили на власні очі.
I "чужих", і "своїх" розігнала міліція
У кожного з учасників конфлікту навколо підприємства своя точка зору.
Керівник ТзОВ "ВКТ "Арго" Анатолій Гончар стверджує, що "22 січня 2010 року наприкінці робочого дня група осіб (приблизно 60 людей) у камуфляжі напала на охорону ТзОВ "ВКТ "Арго" із восьми осіб, захопила територію заводу та адміністративну будівлю. Усе це супроводжувалося рейдерським "букетом": маски, бити, металеві прути, травматична зброя, глушилки для мобільного зв’язку. Як стало відомо пізніше, ці люди забезпечили проникнення на підприємство державного виконавця із Дніпропетровська й так званого "виконавчого директора "Арго" Шистопала із групою адміністративної та технічної підтримки. Державний виконавець вчиняв дії щодо стягнення майна ТзОВ "ВКТ "Арго" на 200 мільйонів гривень, а пан Шистопал здійснював дії, спрямовані на виведення цього майна на користь третіх осіб.
Реагуючи на звернення адміністрації ТзОВ "ВКТ "Арго" про відновлення порядку, недопущення сутичок та, реагуючи на звернення державного "Укрексімбанку" щодо прямої загрози вилучення майна, яке перебуває в заставі банку, рейдерським угрупованням, о 22.30 цього ж дня прибула група оперативного реагування "Беркут". Вона вивела з підприємства не тільки прибульців, але й працівників. З 00.00 23.01.10 підприємство було взято під контроль працівниками міліції".
Водночас Петро Шистопал, виконавчий директор ТОВ "Арго", у коментарі інформагентству
УНІАН заявив, що Анатолій Гончар "не пускає" Валерія Бабича на підприємство. "Власник, у якого 66 відсотків акцій, уже півтора року не може потрапити на під-приємство. І коли ми прийшли на підприємство, нас, здійснюючи беззаконня, викинув "Беркут".
"Подано заяви до Генпрокуратури, міністру Луценку, відправлено всі телеграми. Чекаємо результатів розгляду. Ми виграємо всі суди, жодного суду ми не програємо. У нас є "залізні" документи, згідно з якими Гончари – не власники", – заявив Петро Шистопал.
Причина конфлікту
У викладі Анатолія Гончара вона виглядає так: "Через катастрофічне подорожчання бляхи на початку року та девальвації гривні восени 2008 року ТзОВ "ВКТ "Арго" опинилося в надзвичайно складній фінансовій ситуації. Собівартість продукції піднялася вище цін реалізації, а відсоткове навантаження за кредитами в державному "Укрексімбанку" зросло на 75 відсотків. Збитки компанії за останні три місяці 2008 року становили 170 мільйонів гривень. У цій ситуації керівництво комерційного банку "Українська фінансова група-ТОВ" в особі його власника Валерія Бабича почало вимагати повернення 55 мільйонів гривень кредиту, що були гарантовані поручительством підприємства. Одночасне виведення такої суми коштів з обігового капіталу неодмінно мало викликати зупинку підприємства. За таких умов власники ТзОВ "ВКТ "Арго" на вимогу Бабича в листопаді 2008 року підписали документи про уступку часток на його користь для надання додаткових гарантій виконання боргових зобов’язань перед банком "УФГ-ТОВ". Підписання цих документів здійснювалося під тиском Бабича й не мало потягнути за собою жодних правових наслідків, оскільки метою створення цих документів був не продаж часток, а отримання Бабичем додаткових гарантій повернення коштів. Першопричиною цих подій був опосередкований борг ТзОВ "ВКТ "Арго" перед КБ "УФГ-ТОВ", які 14.12.09 уклали договір переведення боргу з його реструктуризацією, та за короткий період часу вже сплачено більше мільйона гривень.
Таким чином наразі вже не існує жодних конфліктних зобов’язань між цими юридичними особами та відбувається нормальне виконання договірних зобов’язань. Ми вважаємо, що зрозумівши нормалізацію відносин ТзОВ "ВКТ "Арго" із Тимчасовою адміністрацією НБУ в КБ "УФГ-ТОВ", безперспективність своїх зазіхань на корпоративні права та оцінивши те, що неможливо вічно оскаржувати законні рішення, що ухвалюються судами, Бабич В. Г. вступив у злочинну змову із групою дніпропетровських рейдерів, метою якої було вже захоплення підприємства".
У Петра Шистопала інша думка. За його словами, брати Анатолій і Віктор Гончари продали Валерію Б. cвою долю – 66,66 відсотка акцій підприємства "Арго", але нині не визнають цього факту й далі контролюють підприємство.
"Брати Гончари отримали 202 мільйони гривень за рахунок своєї долі підприємства. Вони продали свою долю, а потім, через кілька днів, віддали свої долі в заставу банку. Це була проста шахрайська операція – вони намагаються всіх обманути й вкрасти підприємство та гроші", – заявив Шистопал. Із приводу законності передачі 66 відсотків акцій я знаю, що судова суперечка була, але акції, як і раніше, у Валерія Б.", – заявив Шистопал інформагентству УНІАН.
При цьому він додав, що проти Гончарів "порушено справу, оскільки після продажу Б. своєї долі вони через декілька днів віддали її в заставу банку й взяли в банку гроші – 90 мільйонів доларів".
"Арго" – це 80 відсотків районного бюджету
– Добре, що зараз на заводі міліцейська охорона, – каже Анатолій Зитинюк, голова комітету захисту "Арго". – Наших працівників непокоїть подальша перспектива. Адже йдеться про робочі місця. Середня зарплата в нас – 1200 гривень. На роботу людей із навколишніх сіл возимо своїм транспортом. Ми звернулися до крайової влади захистити наше підприємство.
За неперевіреною інформацією, рейдистів – майже 100 осіб. Вони мешкають у готелях і гуртожитках Хотина й Чернівців.
– Головне, щоби майновий конфлікт не спричинив зупинки підприємства – тоді район позбудеться значних фінансових надходжень, – вважає Григорій Тимчук, голова Хотинської райради. – Адже 80 відсотків райбюджету становлять відрахування саме з "Арго". Інших промислових підприємств у нас немає. "Арго" працює на рівні Чернівецького машзаводу, а частка хотинської продукції в обсязі всієї промислової продукції в області становить 8,9 відсотка. Зрозуміло, що "виїжджаємо" завдяки "Арго".
– Наше завдання – не допустити ескалації силових дій на підприємстві й усе зробити для того, щоби воно працювало. Цю позицію ми довели до конфліктуючих сторін та міністра юстиції України. Щодо суто юридичних питань – то це прерогатива судових органів, – говорить Віктор Павлюк, перший заступник голови ОДА.
Як повідомив прес-секретар прокуратури області Олександр Лебідь, Генпрокуратурою України за фактами шахрайства фінансовими ресурсами та підробки договорів застави з метою їхнього подальшого використання за попередньою змовою осіб порушено дві кримінальні справи за ч.1 ст. 222 та ч.2 ст.358 КК України. Розслідування здійснює прокуратура області.
Василь Гринюк
Довідка
2002 року в Шилівцях, що на Хотинщині, брати Віктор та Анатолій Гончари встановили в приміщенні колишнього будинку побуту три преси для випуску бляшаних покришок для консервних банок.
Нині ТзОВ "ВКТ "Арго" посідає перше місце з виробництва металевої упаковки для харчової промисловості в Україні, СНД, належить до числа найпотужніших таких виробництв у Європі.
Товариство виготовляє продукції на 500 мільйонів гривень за рік.
Цілісний виробничий комплекс коштує понад 900 мільйонів гривень.
Виробничий комплекс складається з Хотинського заводу металевого пакування, Шилівецького заводу пакувальних виробів, Кам’янець-Подільського заводу дереворізального інструменту та Літинського (Вінниччина) заводу транспортної тари.
Фірма виготовляє трискладові бляшані банки зі зварним швом, покришки типу "твіст-оф" та СКО, транспортну тару – піддони, напівфабрикати для виробництва упаковки, інструменти для консервування, поліетиленові вироби, дереворізальні інструменти.
Продукція експортується в 15 країн світу, 40 відсотків від усієї її кількості відправляється споживачам до Росії.
Статутний фонд підприємства становить 303 мільйони гривень.
Серед клієнтів "Арго" такі відомі виробники консервованих овочів і фруктів, як "Агроспецпроект", "Чумак", "Верес" та інші.
"Арго" забезпечує упаковкою програми Євросоюзу з випуску консервації для соціально незахищеного населення та м’ясної консервації для військ НАТО.
4-02-2010, 12:04
0
4 000