Як швидко та без проблем стати приватним підприємцем, розповіли спеціалісти.
– Обов’язковою умовою для реєстрації особи як приватного підприємця є місцева реєстрація, – розповіда є Ніна Михайлова, начальник міського відділу державної реєстрації.
Після сплати реєстраційного збору людина повинна прийти до відділу державної реєстрації (вул. Руська, 1) та заповнити реєстраційну картку. Якщо проблем із документами не виникає, процедура реєстрації триватиме приблизно 20 хвилин.
Після цього необхідно звернутися в Державну податкову інспекцію та отримати довідку про взяття на облік і обрати систему оподаткування. Залежно від неї необхідно подати заяву для отримання патенту та Книги обліку доходів та витрат, а за необхідності – заяву для реєстрації платником ПДВ та касових апаратів.
– У нас один вихідний на тиждень, – розповідає Ольга Василівна, яка торгує одягом на Калинівському ринку й нещодавно зареєструвалася підприємцем. – Тому коли в понеділок приходиш у державні органи, повинен висидіти півдня в черзі. Крім того, під час реєстрації мені було незрозуміло, які документи необхідно мати, бігала з кабінету в кабінет.
За словами державного реєстратора Анастасії Рижук, найбільші черги тоді, коли наближається здача фінансової звітності: "Подання звітності закінчується першого червня, і попри те, що можна починати подавати звітність уже із січня, усі зазвичай чекають останнього моменту".
– У перші дні цього року податкова працювала із четвертого по шосте січня, – розповідає Михайло Пердейчук, начальник ДПІ в м. Чернівці. – Прийшло багато людей, але працювали всі вікна та додаткові кабінети, на вулиці ніхто не стояв. Зазвичай черги бувають у звітні дати та трапляються через те, що багато людей хочуть, щоб їм розказали детально, як заповнювати документи. Хто не знає, як це робити, можуть звернутися до податкового інспектора.
За словами Михайла Дмитровича, на території КП МТК "Калинівський ринок" податківці реєструють суб’єктів господарювання за принципом "єдиного вікна". Це значно спрощує започаткування власної справи та взяття на облік підприємців.
На замітку
Зареєструватися підприємцем може кожен, хто досяг повноліття,
або вже з 16 років, за письмової згоди батьків.
Реєстраційний збір за проведення державної реєстрації фізичної особи-підприємця становить 34 гривні.
Необхідні документи для реєстрації: паспорт, оригінал та копія довідки про присвоєння ідентифікаційного
номера, папка.
Строк державної реєстрації та надання відповіді фізичній особі – два робочі дні з дати надходження документів.
Графік прийому відділу державної реєстрації: з понеділка по четвер – з 10.00
до 12.30, з 14.30 до 17.00, у п’ятницю – до 16.00. Видача документів здійснюється щоденно з 10.00.
Гаряча лінія з питань підприємництва: 58-53-14
Консультацію щодо термінів сплати податків та подання звітності платники податків мають можливість отримати у відділі масово-роз’яснювальної роботи та звернень громадян, що знаходиться в Державній податковій інспекції м. Чернівці, у каб. 121.
21-01-2010, 10:45
0
3 795