Введення другого гідроагрегату Дністровської ГАЕС заплановано 2011 року, а третього – 2012 року. Таким чином буде завершено введення в експлуатацію першого пускового комплексу ГАЕС. Про це 14 січня під час телемосту з Прем’єр-міністром Юлією Тимошенко повідомив голова правління ВАТ "Укргідроенерго" Семен Поташник. Прем’єр запевнила, що фінансування не припинять. Нам вдалося поспілкуватися з легендарною особистістю в гідроенергетиці, Героєм України Семеном Поташником.
– Яка функція Дністровської ГАЕС у енергосистемі країни?
– Дністровська ГАЕС – не типова для гідроенергетики. Вона й споживає, і виробляє електроенергію. Споживає в нічний час, коли є надлишок електроенергії в енергосистемі, оскільки частина споживачів не працює, а інша частина відпочиває. А виробляє електроенергію в найнапруженіші години графіка навантажень. Адже відомо, що найбільше електроенергії споживають вранці та ввечері. У такому ж режимі працює перша в Союзі Київська ГАЕС. Але вона значно менша, ніж Дністровська ГАЕС. Такі електростанції, як Дністровська ГАЕС, є надійними джерелами аварійного резерву. Якщо сталося відключення великої електростанції, ГАЕС включається й несе навантаження.
– Чому впродовж понад ніж 20 років не було можливості завершити будівництво?
– По-перше, не було чіткої та продуманої схеми організації та фінансування будівництва. По-друге, були певні проблеми, пов’язані зі ставленням до важливості будівництва. Такий об’єкт, як Дністровська ГАЕС, повинен бути в полі зору держави. Ця проблема була вирішена тоді, коли було прийняте рішення про те, щоби цей гідротехнічний об’єкт став об’єктом уваги високого професійного рівня гідроенергетики. Дністровською ГАЕС почали займатися люди, які мають досвід роботи в гідроенергетиці, добре знають технологію та ознайомлені з проблемами. Теперішній уряд звернув увагу на необхідність будівництва, оскільки зараз йде мова про максимальне використання відновлювальних джерел. Не можна не зважати на те, що Дністровська ГАЕС – унікальна машина. Нині вона за своєю потужністю прирівнюється до Дніпровської ГЕС. А в майбутньому, якщо будівництво триватиме, буде дорівнювати потужністю двом ДніпроГЕСам.
Ольга Гнідан
19-01-2010, 10:25
0
5 313