RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

"У мене в оселі прописаний мій онук. Але він уже три роки зі мною не проживає. Має свою сім’ю десь у місті, не знаю, де і з ким. Онук купив машину, а гроші на неї взяв у кредит. Потім кредит не виплачував, бо не мав роботи, а борг зростав. Згодом машину банк забрав, а борг онука залишився. Усього, що внук робив, я не знала. Він зі мною не спілкувався. Батька у нього немає, помер, матері – теж. До кого йдуть за боргами онука? До мене. Я нічого не знаю. Мене починають лякати, що заберуть житло, яке мені подарував мій покійний батько. Банк мене шантажує! Кажуть, що накладуть арешт на моє маленьке майно. І уже не раз приходили. Люди добрі, скільки мене будуть шантажувати?!
Прошу, дайте мені юридичну відповідь:
1. Чи мають право у мене вимагати чужі борги?
2. Чи мають право накладати арешт на мою оселю, яку подарував мені батько?
3. Чи маю я право виписати онука без його відома, оскільки він у мене не проживає? І що для цього потрібно?
Бо доведуть мене до краю. Я куплю автомат Калашникова і нікого не підпущу до хвіртки! Буду стріляти по всіх підряд – ось так!" Озарчук Ніна Василівна, м. Чернівці.

– За повернення кредиту відповідає той, хто підписав договір з банком, – пояснив Богдан ХОТИНСЬКИЙ, начальник відділу банківського нагляду управління Нацбанку України в області. – Тобто повертати гроші повинен онук. А його бабуся може нести якусь відповідальність лише в тому разі, якщо вона підписала документ про те, що виступає поручителем, чи дозволила надати свою квартиру під заставу кредиту. До того ж, якби жінка справді підписувала такі документи, банк подав би вже до суду, а не надсилав своїх представників. Такі питання вирішуються у суді, а не залякуванням. Якщо жінці погрожують – це порушення її прав. Тому їй варто написати письмову заяву до прокуратури.
– Найімовірніше, це просто психологічний тиск на літню людину, – вважає фінансовий радник Євген ЖИТАРЮК. – Зазвичай у службі безпеки банку працюють колишні правоохоронці, вони знають, що можна робити, а що ні. Але дехто дозволяє собі подібні розмови. Побачили, мабуть, що жінка старенька, і вирішили їй наговорити такого, щоб вона за серце схопилася і почала на онука тиснути. Думаю, директор і кредитний менеджер банківського відділення не знають, що їхні працівники чинять тиск на бідну стареньку. Подібні методи роботи не допустимі.
Фахівець порадив звернутися до банку і вимагати там пред’явити документи, які засвідчували б, на підставі чого до жінки ходять із вимогами. Якщо жінка не підписувала угоду про поручительство (майнове чи фінансове), жодних претензій до неї з боку банку бути не може.
Також, за словами фінансового радника, жінці варто попросити пред’явити документи у чоловіків, які приходять її залякувати. З’ясувавши їхні прізвища, вона зможе поскаржитися на них керівництву банку чи правоохоронним органам.
Щодо того, чи можливо виписати онука зі свого житла без його відома, то це можна зробити лише за рішенням суду. Як повідомили у паспортному відділі приватного підприємства "Регіон-центр", виписати жильців без їхнього відома можна, навіть якщо ті не проживають там півроку. Для цього спочатку слід звернутися із заявою до ЖРЕПу, а потім подавати до суду. (Н. Макушинська)

На замітку позичальникам
За майновими договорами (у тому числі на отримання кредиту в банку) відповідає лише особа, яка їх підписала. Жоден з родичів відповідальності не несе (окрім випадків, коли кредит бере чоловік чи дружина, а інший член подружжя при цьому письмово дає згоду на це).
За повернення кредиту позичальник відповідає своїм особистим майном.
Відповідальність за повернення позики поширюється також на тих громадян, які виступили поручителями при оформленні кредиту.
Пам’ятайте, що забрати житло чи інше майно у неплатоспроможного позичальника не так просто. Дозвіл на це може видати тільки суд після судового процесу, який зазвичай триває не один місяць.
3-12-2009, 10:36
Коментарів 0 Переглядів 3 306

Теги -

Дівчина вчора, 23 листопада, пішла з дому та досі не повернулася
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.