Надія МАКУШИНСЬКА
Скільки грошей і за що повинні внести за період карантину підприємці, які торгують на ринках, розповів Євген КРАМАРЕНКО, заступник директора департаменту економіки Чернівецької міськради.
За словами фахівця, витрати торговця на ринку складаються з кількох частин:
– ринкового збору;
– витрат на утримання торгових місць;
– орендної плати (її вносять ті підприємці, які орендують свої кіоски чи контейнери).
Ринковий збір – це плата за торговельні місця на ринках і в павільйонах, на критих і відкритих столах, майданчиках для торгівлі з автомашин тощо, що стягується за кожен день торгівлі юридичних та фізичних осіб, які реалізують сільськогосподарську і промислову продукцію та інші товари. Від сплати цього збору чернівецьких торговців планують звільнити на два тижні простою речових ринків під час карантину. Це питання винесуть на розгляд наступної сесії міськради.
Якщо ринковий збір відмінять, то за час карантину міський бюджет втратить приблизно 300 тисяч гривень. Сьогодні кожен речовий ринок подає дані про тих підприємців, яких пропонують звільнити від цього збору. При цьому торгівців, які порушували режим карантину і продовжували торгувати з першого до 13 листопада, від ринкового збору на цей час не звільнять.
Витрати на утримання торгових місць (ринкові послуги) – це гроші, які торговці сплачують ринку за можливість працювати в належних умовах: освітлення території, прибирання, дезінфекція, водопостачання. Також ці гроші йдуть на оплату ринком оренди землі, охорони тощо. Цю плату вносять лише ті суб’єкти господарювання, які постійно торгують на базарі, – її не вносять, скажімо, селяни, які час від часу приїжджають продавати з прилавків продукти.
– Цю плату ринок не може відмінити, – пояснив Є. Крамаренко. – Адже під час карантину територію прибирали, охороняли, вносили плату за землю тощо. Можливо, не на всі 100% використовували суму, сплачену за ці послуги. Адміністрація ринку може зменшити на час карантину суму цих витрат на 10, 20 чи більше відсотків. Це компетенція керівництва ринку. А у деяких ринків сьогодні рентабельність ринкових послуг усього 2-4% і немає можливості зменшувати вартість послуг.
Орендна плата – це сума, яку підприємці вносять за можливість користування кіоском чи контейнером. За оренду торговці платять бізнесменам, які є власниками цих торгових площ. І про зменшення її вони можуть домовитися лише з господарем контейнера чи кіоску.
"Хто сьогодні найбільше кричить серед підприємців? Той, хто орендує кіоски, контейнери по 100, 500 або й по тисячі доларів за місяць у інших бізнесменів, які мають по декілька торгових майданчиків. Ця сума у кілька разів менша за інші витрати – ринковий збір і ринкові послуги. Люди ж, які торгують на власних торгових місцях, не мають претензій. Бо вони знають, що під час карантину їхній контейнер охороняли, проводили там дезінфекцію", – зазначив Є. Крамаренко.
У місті комунальними сьогодні є лише ринки "Калинівський" та "Газкомплектприлад". Решта базарів – приватні. Однак на виплати, які повинні сплачувати суб’єкти господарювання на ринках, тип власності не впливає.
19-11-2009, 11:18
0
2 303