– Коли мій телефон зламався, грошей на новий не мала. Тому зайшла в ломбард – і очам не повірила: набагато новіша модель за мою, з хорошою камерою коштувала 300 гривень! Купила без вагань і не шкодую, – хвалилася знайома. Тепер жінка постійно відвідує ломбарди і приглядається, яку річ можна вигідно придбати.
Ми обійшли кілька чернівецьких ломбардів. У деяких посеред робочого дня навіть були черги клієнтів. Одні ломбарди спеціалізуються лише на золотих прикрасах, інші – приймають ще й електроніку чи іншу техніку. Так, в одному з ломбардів у центрі міста поруч із вітриною ювелірних виробів виставлено з десяток мобільних телефонів, кілька ноутбуків та цифрових камер. До того ж, якщо на прикрасах є цінники, то про те, що техніку виставлено на продаж, можна лише здогадуватися. Лише якщо якийсь клієнт зацікавиться мобілкою чи ноутбуком, продавець продемонcтрує річ і повідомить ціну.
Кореспондент "МБ" спробував закласти свої речі у різних ломбардах міста. Різниця у висновках експертів-оцінювачів величезна. Наприклад, один і той самий мобільний телефон оцінювали в одному ломбарді у сто гривень, в іншому називали суму 345 гривень. Різняться і вимоги до заставного товару. Наприклад, фотоапарат одні готові прийняти тільки в тому разі, якщо він має мінімум шість мегапікселів. Інші ж приймають фотокамери за датою виготовлення – не старіші 2001 року випуску.
– Заставляють все: золоті обручки невдалих шлюбів, браслети, мобільні телефони, відеокамери, фотоапарати та ноутбуки, – розповідає працівник одного з чернівецьких ломбардів Галина. – Незважаючи на складну фінансову ситуацію в країні, користувачів послугами ломбардів не надто побільшало. Заставляли речі як два роки тому, так і зараз. Звертаються люди із найрізноманітніших причин – комусь потрібні гроші на один-два дні, хтось хоче просто продати непотрібну річ або таку, з якою пов’язані неприємні спогади.
– Принесла продати золоту обручку. – розповідає Світлана, одна з клієнток ломбарду. – Вже два роки, як розлучилися з чоловіком, а обручку зберігати не хочу. Продам – хоча б якась користь.
А ось менеджер Андрій до ломбарду завітав з іншою метою. "Чув, що тут можна дешево придбати телефон, який був у використанні", – каже хлопець.
Студент Олександр, навпаки, прийшов телефон заставити: "Мені потрібні гроші на поїздку до Києва, але всі мої друзі – студенти, як і я. Тому гроші позичити наприкінці тижня немає в кого, ось і прийшов сюди. А після вихідних заберу телефон і поверну гроші", – каже хлопець.
Михайло САЛІТРА
Середня процентна ставка за користування коштами у ломбарді:
1 день – 0,8 відсотка;
7 днів – 5,6 відсотка;
20 днів – 19 відсотків;
31 день – 34,4 відсотка.
17-09-2009, 10:12
0
8 518