Weather

Гривня впала через хвору економіку

у номері / економіка, бізнес
2 558
0
8,90 гривні в обміннику і 9 гривень на ринку – за такою ціною учора, третього вересня, продавали долар. Упродовж дня американська валюта подорожчала приблизно на 40 копійок, курс євро також зріс.
– Нічого дивного. Зараз немає умов для зміцнення курсу гривні, – каже економіст Євген ЖИТАРЮК. – Восени ми побачимо проблеми і з банками, і страхові компанії продовжують банкрутувати, днями вийшли рекомендації кредитним спілкам припинити видавати кредити, попереду передвиборча гонка з її популізмом і блокуванням Верховної Ради. Єдиний плюс – відбулися переговори з газових питань і в короткостроковій перспективі скандалів з приводу розрахунків з Росією за газ не передбачається. Гадаю, гривня і надалі буде знецінюватися, хоча прогнози – справа невдячна.
На думку фахівця, стрибок курсу найбільше вдарить по туризму і сфері розваг (замовлень на осінні і новорічні тури суттєво поменшає), а також по торгівлі. Ціни на понад 70 відсотків товару прив’язані до курсу долара. Не повинні подорожчати лише товари першої необхідності – їх влада утримуватиме в нинішніх рамках.
Міністерство фінансів не бачить об’єктивних причин для зниження курсу гривні, повідомив в. о. міністра фінансів Ігор УМАНСЬКИЙ. "У певних гравців ринку є можливості зараз неринково себе поводити", – сказав він журналістам. На думку фахівця, до нинішньої дестабілізації на валютному ринку призвели три фактори: очікування погіршення економічної ситуації в країні, паніка та спекуляції.
Нацбанк тим часом прогнозує повернення курсу до рівня 7,98-8,14 гривні за долар. "Ми чітко означили свої очікування по валютному курсу на рівні 7,98-8,14 гривні за долар і вважаємо, що до цього показника і повинна повернутися вартість американської валюти", – заявив в. о. голови НБУ Анатолій ШАПОВАЛОВ.
Фахівці валютного ринку відзначають, що ослаблення гривні підігрівається девальваційними очікуваннями, які посилилися після появи новин про складнощі в переговорах між Україною та Міжнародним валютним фондом про виділення четвертого траншу коштів кредитної програми.
Банкіри стверджують, що повернути довіру до гривні тепер можна не адміністративним, а лише економічним шляхом. Якщо стимулювати експорт і внутрішнє виробництво, потреба у валюті знизиться.
Надія МАКУШИНСЬКА
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Читають Коментують