RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Від 4,5 тисячі гривень продають сьогодні квадратний метр житла в нових багатоповерхівках Чернівців. Це трохи більше 500 доларів – удвічі дешевше, ніж минулого літа. Тож заробітчани, які є основними клієнтами забудовників, охоче вкладають привезені з-за кордону долари та євро в майбутні квартири. Причому дехто купує житло ще тоді, коли на місці багатоповерхівки встигли лише вирити котлован.
Забезпечують житлом і дітей,
і внуків
– Готуємо до здачі в четвертому кварталі цього року 125-квартирний будинок на вулиці Будівельників. Там непроданими залишилися сім квартир – розповів Василь МОРОЗ, генеральний директор ТОВ "Чернівціжитлобуд". – Наприкінці наступного року плануємо здати 95-квартирний будинок на вулиці Головній. Чотири квартири там забрали ще на етапі фундаменту. На нас криза не позначилася – лише за останні півроку маємо 43 відсотки зростання обсягів виконаних будівельних робіт.
Ціна квадратного метра в багатоповерхівці – від 3800 гривень (на мансардному поверсі) до 4880 (на другому-четвертому поверхах). Розрахунок – помісячний, у середньому впродовж двох років.
Попит на житло, за словами В. Мороза, не зменшився. При цьому лише одиниці місцевих жителів можуть собі купити квартиру – більшість майбутніх новоселів заробляють за кордоном. Нерухомість для них – основна інвестиція. Житло купують не лише дітям, а й онукам – гендиректор каже, що в раніше зданих багатоповерхівках є квартири, які роками зачинені і навіть в оренду не здаються, бо господарі чекають, доки онуки підростуть.
Із кризою, за словами В. Мороза, суттєво змінилися вимоги покупців – якщо раніше популярними були просторі квартири, то зараз є попит лише на житло малої площі. Скажімо, однокімнатні квартири зводять площею 44-47 метрів, двокімнатні – 54-66, трикімнатні – не більше 79 квадратних метрів.
В інших новобудовах, схоже, також попиту на квартири не бракує. Так, в офісі компанії "ПМК-76" розповіли, що в багатоповерхівці, яку зараз добудовують на вулиці Червоноармійській, залишилися непродані квартири лише на верхніх поверхах. Здадуть будинок у грудні. Якщо є бажання оселитися на третьому-четвертому поверхах, можна обрати інший будинок у цьому ж районі з меншим ступенем готовності – його здадуть лише в серпні наступного року. Там вибір квартир ще достатній. Ціна квадратного метра скрізь однакова – 6490 гривень. При цьому спочатку потрібно сплатити третину вартості житла, а решту суми вносити щомісяця рівними частинами до завершення будівництва. На запитання про те, чи не зростатиме ціна з наближенням строку здачі, співробітниця компанії запевнила, що це малоймовірно, хіба що в разі різкого подорожчання будматеріалів.
Квадратний метр у багатоповерхівці ТОВ "Буковина-Інвест-Буд" продають за 4500 гривень. Квартири невеликої площі: 49 і 53 квадратні метри – двокімнатні та 33 – однокімнатні. Тож найменша квартира обійдеться приблизно у 20 тисяч доларів. Як розповіли в офісі представництва, непродане однокімнатне житло наразі залишилося лише на 8-9 поверхах будинку на проспекті Незалежності, а двокімнатні квартири є й на інших поверхах. Здати будинок планують до кінця 2010 року. Охочим оселитися в новобудові слід сплатити 10 відсотків вартості одразу, а решту – рівними частинами впродовж 18-ти місяців.
Попит буде, бо вибирати немає з чого
Водночас нових багатоповерхівок у Чернівцях зводять дедалі менше. Забудовники, які вже мали готові проекти і ділянки під будівництво, зараз часто відкладають роботи. "Із запланованих проектів зараз нічого не будуємо, – розповів Василь ЗАЗУЛЯК, генеральний директор ТОВ "Мікромегас Буковина". – Готові квартири уже розкуплено. Попит на житло залишається навіть під час кризи. Є покупці, які беруть житло для себе, а є інвестори, які купують його для збереження коштів. Дехто через кризу вже встиг перепродати квартири в нашій багатоповерхівці на вулиці Рівненській – ціна в доларах знизилася, але в гривнях залишилася приблизно такою ж. Гадаю, попит на новобудови залишиться, бо в Чернівцях, на відміну від великих міст, особливо немає з чого вибирати".
Як повідомили в чернівецькому офісі компанії "Інтергал-Буд", замовлення на квартири в майбутньому житловому мікрорайоні "Золоті ключі" в районі вулиць Київської – Мізюна наразі не приймають. Продавати нічого – у перших двох готових будинках усі квартири продано. А зведення решти через кризу та деякі інші обставини відклали.

Цифри
Будівельний бум змінився застоєм
На об’єктах будівництва за півроку в Чернівцях освоєно 4,9 мільйона гривень капітальних вкладень. Це у 3,8 разу менше, ніж за аналогічний період минулого року. Через нестачу коштів у першому півріччі цього року призупинено будівельні роботи на семи об’єктах.
За півроку в місті прийнято в експлуатацію лише два багатоквартирні житлові будинки, тоді як 2008 року здали 51 багатоповерхівку.
Надія МАКУШИНСЬКА

думка економіста
Євген ЖИТАРЮК, ФІНАНСОВИЙ РАДНИК:
Мертвий сезон на ринку нерухомості тривав приблизно шість місяців – з весни 2008 року угод було дуже мало. Але ринок сам себе регулює. Зростати ціни, навіть у гривнях, не можуть через малий попит. Зараз і забудовники, і банкіри готові зі знижками продавати об’єкти.
30-07-2009, 11:14
Коментарів 0 Переглядів 5 353

Теги -
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.