Нове житло розбирають ще на етапі фундаменту

у номері / економіка, бізнес
5 363
0
Від 4,5 тисячі гривень продають сьогодні квадратний метр житла в нових багатоповерхівках Чернівців. Це трохи більше 500 доларів – удвічі дешевше, ніж минулого літа. Тож заробітчани, які є основними клієнтами забудовників, охоче вкладають привезені з-за кордону долари та євро в майбутні квартири. Причому дехто купує житло ще тоді, коли на місці багатоповерхівки встигли лише вирити котлован.
Забезпечують житлом і дітей,
і внуків
– Готуємо до здачі в четвертому кварталі цього року 125-квартирний будинок на вулиці Будівельників. Там непроданими залишилися сім квартир – розповів Василь МОРОЗ, генеральний директор ТОВ "Чернівціжитлобуд". – Наприкінці наступного року плануємо здати 95-квартирний будинок на вулиці Головній. Чотири квартири там забрали ще на етапі фундаменту. На нас криза не позначилася – лише за останні півроку маємо 43 відсотки зростання обсягів виконаних будівельних робіт.
Ціна квадратного метра в багатоповерхівці – від 3800 гривень (на мансардному поверсі) до 4880 (на другому-четвертому поверхах). Розрахунок – помісячний, у середньому впродовж двох років.
Попит на житло, за словами В. Мороза, не зменшився. При цьому лише одиниці місцевих жителів можуть собі купити квартиру – більшість майбутніх новоселів заробляють за кордоном. Нерухомість для них – основна інвестиція. Житло купують не лише дітям, а й онукам – гендиректор каже, що в раніше зданих багатоповерхівках є квартири, які роками зачинені і навіть в оренду не здаються, бо господарі чекають, доки онуки підростуть.
Із кризою, за словами В. Мороза, суттєво змінилися вимоги покупців – якщо раніше популярними були просторі квартири, то зараз є попит лише на житло малої площі. Скажімо, однокімнатні квартири зводять площею 44-47 метрів, двокімнатні – 54-66, трикімнатні – не більше 79 квадратних метрів.
В інших новобудовах, схоже, також попиту на квартири не бракує. Так, в офісі компанії "ПМК-76" розповіли, що в багатоповерхівці, яку зараз добудовують на вулиці Червоноармійській, залишилися непродані квартири лише на верхніх поверхах. Здадуть будинок у грудні. Якщо є бажання оселитися на третьому-четвертому поверхах, можна обрати інший будинок у цьому ж районі з меншим ступенем готовності – його здадуть лише в серпні наступного року. Там вибір квартир ще достатній. Ціна квадратного метра скрізь однакова – 6490 гривень. При цьому спочатку потрібно сплатити третину вартості житла, а решту суми вносити щомісяця рівними частинами до завершення будівництва. На запитання про те, чи не зростатиме ціна з наближенням строку здачі, співробітниця компанії запевнила, що це малоймовірно, хіба що в разі різкого подорожчання будматеріалів.
Квадратний метр у багатоповерхівці ТОВ "Буковина-Інвест-Буд" продають за 4500 гривень. Квартири невеликої площі: 49 і 53 квадратні метри – двокімнатні та 33 – однокімнатні. Тож найменша квартира обійдеться приблизно у 20 тисяч доларів. Як розповіли в офісі представництва, непродане однокімнатне житло наразі залишилося лише на 8-9 поверхах будинку на проспекті Незалежності, а двокімнатні квартири є й на інших поверхах. Здати будинок планують до кінця 2010 року. Охочим оселитися в новобудові слід сплатити 10 відсотків вартості одразу, а решту – рівними частинами впродовж 18-ти місяців.
Попит буде, бо вибирати немає з чого
Водночас нових багатоповерхівок у Чернівцях зводять дедалі менше. Забудовники, які вже мали готові проекти і ділянки під будівництво, зараз часто відкладають роботи. "Із запланованих проектів зараз нічого не будуємо, – розповів Василь ЗАЗУЛЯК, генеральний директор ТОВ "Мікромегас Буковина". – Готові квартири уже розкуплено. Попит на житло залишається навіть під час кризи. Є покупці, які беруть житло для себе, а є інвестори, які купують його для збереження коштів. Дехто через кризу вже встиг перепродати квартири в нашій багатоповерхівці на вулиці Рівненській – ціна в доларах знизилася, але в гривнях залишилася приблизно такою ж. Гадаю, попит на новобудови залишиться, бо в Чернівцях, на відміну від великих міст, особливо немає з чого вибирати".
Як повідомили в чернівецькому офісі компанії "Інтергал-Буд", замовлення на квартири в майбутньому житловому мікрорайоні "Золоті ключі" в районі вулиць Київської – Мізюна наразі не приймають. Продавати нічого – у перших двох готових будинках усі квартири продано. А зведення решти через кризу та деякі інші обставини відклали.

Цифри
Будівельний бум змінився застоєм
На об’єктах будівництва за півроку в Чернівцях освоєно 4,9 мільйона гривень капітальних вкладень. Це у 3,8 разу менше, ніж за аналогічний період минулого року. Через нестачу коштів у першому півріччі цього року призупинено будівельні роботи на семи об’єктах.
За півроку в місті прийнято в експлуатацію лише два багатоквартирні житлові будинки, тоді як 2008 року здали 51 багатоповерхівку.
Надія МАКУШИНСЬКА

думка економіста
Євген ЖИТАРЮК, ФІНАНСОВИЙ РАДНИК:
Мертвий сезон на ринку нерухомості тривав приблизно шість місяців – з весни 2008 року угод було дуже мало. Але ринок сам себе регулює. Зростати ціни, навіть у гривнях, не можуть через малий попит. Зараз і забудовники, і банкіри готові зі знижками продавати об’єкти.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Новини Дня

01:15
Лікарі порадили людям за 65 не їсти ці продукти
01:00
Щоб покращити смак. Сім причин, чому ваша кава гірка — і як її правильно заварити
00:45
Що приклеїти на підошву – лайфхаки, щоб взуття не ковзало
00:30
Кому не можна пити кефір? Дізнайтесь, чи входите ви в групу ризику
00:15
Є у кожному домі: чотири продукти, які часто їдять довгожителі світу
22 лютого, 2025
23:45
5 знаків Зодіаку, яким навесні загрожує небезпека: будьте обережні, якщо ви у списку
23:15
Не тільки м'ясо: 12 найкращих продуктів із високим вмістом заліза
22:58
Орбан зробив цинічну заяву про "те, що залишиться" від України
22:34
Папа Римський переніс астматичний криз, його стан критичний, - Ватикан
22:10
"Так несподівано": померла багаторічна завідувачка терапевтичного відділення лікарні на Буковині
22:00
У 4 знаків Зодіаку починається нове життя. Вони відродяться з попелу
21:36
Правила без винятків: 7 речей, які ніколи не варто прати в гарячій воді
21:15
«Раджу всім не вішати носа». Професору ЧНУ Юрію Макару – 90 років, а він досі викладає
ексклюзив
20:59
У Генштабі підтвердили ураження нафтоперекачувальної станції у Краснодарському краї
20:36
Снайпери ліквідували морпіхів РФ, які просувались через річку - відео
20:13
Українська ракета "Трембіта": експерт оцінив, чи зможе вона прорвати ППО Москви
19:58
Що робити, якщо домашній Wi-Fi погано працює: зверніть увагу на деякі предмети
19:38
Трамп погрожує Україні "проблемами" за відмову від угоди з ресурсами
19:16
Герої Буковини: на війні загинув молодий воїн Василь Беслюбняк
18:58
Чому каву п'ють з холодною водою: просте пояснення, що з нею потрібно робити
18:34
ЄС не може погодити 20 мільярдів євро для України
18:11
Українські біатлоністи - восьмі в естафеті ЧС-2025
17:59
Ця консерва - найкращий продукт для здоров’я людей похилого віку: зміцнить серце та кістки
17:40
Як правильно рахувати зарплату: скільки реально отримуємо на руки та чи вигідніше працювати через ФОП
17:20
Україна очікує на нові постачання F-16 цього року, - Зеленський
Більше Новин

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм