RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » у номері » економіка, бізнес » На Дністрі є відпочинок і в хаті під соломою, і в напівлюксах

На Дністрі є відпочинок і в хаті під соломою, і в напівлюксах

Нині в області туризм розвивається майже винятково у Карпатах. Однак рекреаційні можливості має й Дністровське побережжя.
– Зараз туризм, зокрема зелений, розвивається переважно в гірських районах, – розповідає голова обласного відділення Спілки сприяння розвитку сільського зеленого туризму України Іван БІЛИК. – Однак поступово він поширюється і в інших районах. Хороші перспективи мають села, розташовані вздовж Дністровського водосховища. Там можна розвивати водний туризм.
Відпочинок у садибі зі зручностями
Одним із перших взялося за налагодження відпочинку на Дністрі турбюро "Меридіан". Підприємці викупили у Вороновиці, що на Кельменеччині, дві хати та відремонтували їх.
– Намагалися максимально зберегти оригінальний вигляд цих хат, – розповідає директор турбюро Антоніна ТОЛПИГІНА. – Наприклад, стіни побілили не фарбою, а вапном. Тепер будиночки обладнано санвузлами з гарячою водою.
Пропонуємо не лише житло, де можна провести кілька днів, а цілу розважальну програму. Чотириденний тур, розрахований насамперед на туристів з інших регіонів, включає екскурсії Кам’янцем-Подільським, Чернівцями, до Хотинської фортеці, скельного монастиря в селі Галиця, а також подорожі на яхті.
Антоніна Толпигіна вважає, що Дністровський каньйон дуже схожий за природними умовами з Кримом. Адже тут є гори, чудова водойма і значно тепліший, ніж в решті районів області клімат. Відпочивали у Вороновиці вже гості з Росії, Німеччини, Ізраїлю та навіть далекої Нової Зеландії.
Зелений туризм на чернівецькому березі Дністра робить лише перші кроки.
– Чув, що дехто здає свої дачі на березі Дністра та викуповує для цього сільські будинки, – каже Іван Білик. – Цього не треба боятися робити, бо зеленим туризмом нині можна займатися, навіть не сплачуючи податків. Збагатитися у такий спосіб неможливо, але заробити на життя можна.
Свою дачу в Макарівці Кельменецького району чернівчанин Сергій вирішив здавати відпочивальникам. Свого часу він доклав чимало зусиль, щоби спорудити і гарно облаштувати будиночок на мальовничому Макарівському півострові. Тепер справи на роботі йдуть не дуже добре, тож вирішив трохи покращити матеріальне становище.
– Поки що не дуже рекламую свій будинок, інформація поширюється через знайомих, – розповів Сергій. – Але черга на кілька тижнів уже утворилася.
Доба проживання в його будиночку з усіма зручностями і супутниковим телебачення коштує 40 гривень з людини. Розміститися там може компанія з 11 осіб.
У сусідів хати кращі
Нині через Інтернет можна знайти адреси садиб на Дністрі у Хмельницькій та Тернопільській областях, які приймають відпочивальників уже не перший рік. Так, лише в селі Сокіл Кам’янець-Подільського району (протилежний берег водосховища неподалік Вороновиці) принаймні три садиби облаштовано для прийому туристів.
Одна з них – стара глиняна хата під соломою, яка викликає найбільший захват.
Крім купання і риболовлі, там пропонують катання на човнах, верхову їзду, паломницькі тури. А також домашню їжу, приготовану в печі, та сільську лазню.
А садиба на Тернопільщині навіть пропонує "Ознайомлення з процесом вирощування помідорів в єдиній на Поділлі місцевості, що має клімат, близький до середземноморського".
Бази відпочинку
Із радянських часів вздовж водосховища залишилося кілька баз відпочинку підприємств Чернівців і Новодністровська – у Ломачинцях і Кормані Сокирянського району, Репужинцях Заставнівського району. Деякі з них щоліта запрошують відпочивальників, а інші ще не почали офіційно займатися туризмом, хоча за невелику плату в них можна замовити нічліг.
За останні кілька років відкрили й кілька нових місць відпочинку, які пропонують умови на різний смак. Так, у селах Бернове та Мошанець Кельменецького району підприємці викупили сільські садиби та перетворили їх на невеликі туристичні бази. Там можна відпочити і в дерев’яних бунгало без зручностей, і в напівлюксах з туалетом і душем.
Ще одна турбаза – "Чайка" у селі Непоротове Сокирянського району – розташована безпосередньо на березі з піщаним пляжем. Тут пропонують найкращі умови для повноцінного відпочинку біля води – це визнають навіть конкуренти.
Ігор ДОВГАНЬ

Ціни на відпочинок (з особи):
Ліжко на відомчій базі від 20 грн
Дача в селі Макарівка 40 грн
Садиба в селі Сокіл від 40 грн, можливе харчування за окрему плату
"Дім рибалки" в селі Берново 70 грн за бунгало,
120 грн за "напівлюкс"
"Джія" в селі Мошанець від 40 грн (без зручностей)
Садиба в селі Вороновиця 185 грн з триразовим харчуванням
"Чайка" в селі Непоротове 270 грн з триразовим харчуванням
30-07-2009, 11:06
Коментарів 0 Переглядів 40 609

Теги -

Дівчина вчора, 23 листопада, пішла з дому та досі не повернулася
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.