RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

На Дністрі є відпочинок і в хаті під соломою, і в напівлюксах

Нині в області туризм розвивається майже винятково у Карпатах. Однак рекреаційні можливості має й Дністровське побережжя.
– Зараз туризм, зокрема зелений, розвивається переважно в гірських районах, – розповідає голова обласного відділення Спілки сприяння розвитку сільського зеленого туризму України Іван БІЛИК. – Однак поступово він поширюється і в інших районах. Хороші перспективи мають села, розташовані вздовж Дністровського водосховища. Там можна розвивати водний туризм.
Відпочинок у садибі зі зручностями
Одним із перших взялося за налагодження відпочинку на Дністрі турбюро "Меридіан". Підприємці викупили у Вороновиці, що на Кельменеччині, дві хати та відремонтували їх.
– Намагалися максимально зберегти оригінальний вигляд цих хат, – розповідає директор турбюро Антоніна ТОЛПИГІНА. – Наприклад, стіни побілили не фарбою, а вапном. Тепер будиночки обладнано санвузлами з гарячою водою.
Пропонуємо не лише житло, де можна провести кілька днів, а цілу розважальну програму. Чотириденний тур, розрахований насамперед на туристів з інших регіонів, включає екскурсії Кам’янцем-Подільським, Чернівцями, до Хотинської фортеці, скельного монастиря в селі Галиця, а також подорожі на яхті.
Антоніна Толпигіна вважає, що Дністровський каньйон дуже схожий за природними умовами з Кримом. Адже тут є гори, чудова водойма і значно тепліший, ніж в решті районів області клімат. Відпочивали у Вороновиці вже гості з Росії, Німеччини, Ізраїлю та навіть далекої Нової Зеландії.
Зелений туризм на чернівецькому березі Дністра робить лише перші кроки.
– Чув, що дехто здає свої дачі на березі Дністра та викуповує для цього сільські будинки, – каже Іван Білик. – Цього не треба боятися робити, бо зеленим туризмом нині можна займатися, навіть не сплачуючи податків. Збагатитися у такий спосіб неможливо, але заробити на життя можна.
Свою дачу в Макарівці Кельменецького району чернівчанин Сергій вирішив здавати відпочивальникам. Свого часу він доклав чимало зусиль, щоби спорудити і гарно облаштувати будиночок на мальовничому Макарівському півострові. Тепер справи на роботі йдуть не дуже добре, тож вирішив трохи покращити матеріальне становище.
– Поки що не дуже рекламую свій будинок, інформація поширюється через знайомих, – розповів Сергій. – Але черга на кілька тижнів уже утворилася.
Доба проживання в його будиночку з усіма зручностями і супутниковим телебачення коштує 40 гривень з людини. Розміститися там може компанія з 11 осіб.
У сусідів хати кращі
Нині через Інтернет можна знайти адреси садиб на Дністрі у Хмельницькій та Тернопільській областях, які приймають відпочивальників уже не перший рік. Так, лише в селі Сокіл Кам’янець-Подільського району (протилежний берег водосховища неподалік Вороновиці) принаймні три садиби облаштовано для прийому туристів.
Одна з них – стара глиняна хата під соломою, яка викликає найбільший захват.
Крім купання і риболовлі, там пропонують катання на човнах, верхову їзду, паломницькі тури. А також домашню їжу, приготовану в печі, та сільську лазню.
А садиба на Тернопільщині навіть пропонує "Ознайомлення з процесом вирощування помідорів в єдиній на Поділлі місцевості, що має клімат, близький до середземноморського".
Бази відпочинку
Із радянських часів вздовж водосховища залишилося кілька баз відпочинку підприємств Чернівців і Новодністровська – у Ломачинцях і Кормані Сокирянського району, Репужинцях Заставнівського району. Деякі з них щоліта запрошують відпочивальників, а інші ще не почали офіційно займатися туризмом, хоча за невелику плату в них можна замовити нічліг.
За останні кілька років відкрили й кілька нових місць відпочинку, які пропонують умови на різний смак. Так, у селах Бернове та Мошанець Кельменецького району підприємці викупили сільські садиби та перетворили їх на невеликі туристичні бази. Там можна відпочити і в дерев’яних бунгало без зручностей, і в напівлюксах з туалетом і душем.
Ще одна турбаза – "Чайка" у селі Непоротове Сокирянського району – розташована безпосередньо на березі з піщаним пляжем. Тут пропонують найкращі умови для повноцінного відпочинку біля води – це визнають навіть конкуренти.
Ігор ДОВГАНЬ

Ціни на відпочинок (з особи):
Ліжко на відомчій базі від 20 грн
Дача в селі Макарівка 40 грн
Садиба в селі Сокіл від 40 грн, можливе харчування за окрему плату
"Дім рибалки" в селі Берново 70 грн за бунгало,
120 грн за "напівлюкс"
"Джія" в селі Мошанець від 40 грн (без зручностей)
Садиба в селі Вороновиця 185 грн з триразовим харчуванням
"Чайка" в селі Непоротове 270 грн з триразовим харчуванням
30-07-2009, 11:06
Коментарів 0 Переглядів 40 641

Теги -
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.