«Готовий до будь-якої роботи!»

у номері / економіка, бізнес
2 196
0
37-річного Валентина з посади скляра звільнили у січні у зв’язку із закриттям підприємства.
– Власник пояснив, що через стрибок курсу долара утримувати фірму йому стало невигідно. Тому працівників звільнили, а фірму закрили, – каже чоловік. – Із того часу я почав займатися пошуком роботи. Пропонували роботу страхового агента, експедитора і навіть копати город. Проте заробітну плату пропонували не надто високу. На момент звільнення гадав, що 1500 гривень – невелика зарплата. Проте зараз погодився б і на таку. Готовий до будь-якої роботи.
Через скорочення заробітної плати на початку року в одному із торговельних комплексів міста 22-річна випускниця економічного вузу за спеціальністю "бухгалтер" Наталка почала шукати роботу продавця на "Калинівському ринку".
– Роботу за фахом знайти не можу, адже для влаштування потрібен досвід роботи. Тому працювала касиром в одному з торговельних гіпермаркетів. Через те, що роботи у зв’язку зі скороченням персоналу стало більше, та ще й урізали зарплату, довелося звільнитися, – розповідає Наталка. – Шукаю роботу на Калинці. Вважаю, що на сьогодні це – найоптимальніший варіант.
За даними начальника відділу статистики, моніторингу та прогнозування обласного цент¬ру зайнятості Алли БАНЮК, 1039 працівників за перше півріччя було вивільнено за статтею 40, п.1 Кодексу законів про працю України у зв’язку зі змінами в організації виробництва (скорочення).
– Найбільше працівників скоротили на підприємствах із виробництва та розподілу електроенергії, газу та води – більше трьохсот осіб в області, – констатує Алла Банюк. – На підприємствах переробної промисловості вивільнилося 186 осіб. У торгівлі, ремонті автомобілів, побутових виробів та предметів особистого вжитку звільнили 172 особи. В установах держуправління – 106 осіб. В інших галузях – освіті, охороні здоров’я, наданні комунальних та індивідуальних послуг – мало. Наприклад, в освіті – всього десять, у галузі охорони здоров’я та соціального захисту – шість, у будівництві – п’ять.
За словами Алли Банюк, з’ясувати, у які галузі подалися
звільнені робітники, важко.
– Потрібно простежити перехід кожного звільненого працівника. Але не всі звільнені звертаються до центру зайнятості, – каже жінка. – Наприклад, до нас із приводу працевлаштування звернулися тільки 592 особи, звільнені за статтею 40, п.1 КЗпПУ. Проте ця кількість набралася не тільки за перше півріччя.
Ольга ГНІДАН
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм