RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Економісти рекомендують людям, які ще мають гроші, скористатися кризою для придбання за зниженою ціною нерухомості, землі, автомобілів чи дорогих предметів побуту. "Зараз такі покупки дуже вигідні, – каже професор Чернівецького торгово-економічного інституту КНТЕУ Ігор ШКОЛА. – Ціни знизилися суттєво, і якщо є вільні заощадження, реально їх вигідно вкласти".
Однак прибуток у майбутньому можуть принести не лише цінні покупки, а й вкладення грошей у відпочинок, оздоровлення чи освіту. "Часом люди рахують кожну копійку, намагаючись більше придбати матеріальних речей, і забувають про нематеріальні цінності, – зазначив фінансовий радник Євген ЖИТАРЮК. – Це так звані інвестиції в себе, які не бувають марними. Гроші потрібно вкладати в освіту (здобуття нової професії чи вивчення іноземної мови), у здоров’я, розвиток дітей тощо. Це інвестиції на все життя".
Нерухомість
Вартість чернівецьких квартир знизилася приблизно на третину. Тому економісти радять використати цей момент, бо відчутне знецінення надалі навряд чи триватиме. Щоправда, це інвестиція для заможних – потрібно мати мінімум 30 тисяч доларів.
Земля
Придбання землі фахівці вважають не менш вигідною інвестицією, ніж нерухомості. По-перше, з кожним роком вона стає ціннішою, по-друге, згодом на місці грядок може зрости котедж – якщо не для себе, то на продаж. Якщо ж землю вже куплено, можна замислитися над будівництвом. Адже ціни на окремі будматеріали знизилися, а через скорочення робочих місць будівельники погоджуються на знижки.
Цінні папери
Зараз майже ідеальний момент, щоби придбати акції – вартість цінних паперів практично всіх підприємств знизилася, при цьому експерти відзначають, що вони недооцінені.
Для тих же, хто не хоче особливо вникати в нюанси фондового ринку, існує можливість інвестувати в пайові інвестиційні фонди, де грішми керують професіонали. Вони вкладають залучені кошти в акції, облігації, державні цінні папери, дорогоцінні метали, банківські депозити, нерухомість. "Кожен мешканець області може придбати цінні папери у місцевих представництвах пайових інвестиційних фондів, – розповів Євген Житарюк. – Ці цінні папери обіцяють мати непоганий ріст".
Накопичення
на старість
Вклади у недержавні пенсійні фонди, за словами Є. Житарюка, навіть більш захищені, ніж банківські депозити, адже за законом, НПФ не може бути визнано банкрутом, а щорічний дохід за такими вкладами не може бути меншим за офіційний рівень інфляції. Для заощадження на майбутнє можна скористатися також накопичувальним страхуванням.
Авто
Якщо купівля нерухомості не по кишені, можна замислитися над придбанням нового авто. Труднощі з кредитами і зменшення автопродажів змусили автодилерів піти на безпрецедентні знижки. "Автомобілі подешевшали відсотків на 30, – каже Ігор Школа. – Тому купувати авто зараз дуже вигідно".
– Автомобіль раджу купувати лише тоді, якщо він справді потрібен, – каже Є. Житарюк. – Тобто якщо він забезпечить додатковий заробіток чи певні вигоди для сім’ї. А як інвестиція транспорт ніколи не був вигідний. Він швидко знецінюється. Тобто зараз через зниження цін авто є вигідним вкладенням, однак не є інвестицією, яка здатна принести дохід.
Дорогоцінні метали
і коштовності
Щодо золота, то тут важливо "зловити момент" – як у купівлі, так і в наступному продажі. Найменше клопотів із придбанням безготівкового золота, яке можна в будь-який момент продати банку без здійснення складної експертизи.
Якщо плануєте придбання ювелірних прикрас, діамантів, інших коштовностей, треба мати на увазі, що справжню цінність вони можуть мати, якщо є унікальними виробами, антикваріатом або твором мистецтва. "Золото, діаманти купувати не раджу – вони зараз переоцінені, – каже Є. Житарюк. – Окрім того, таке придбання потребує високої грамотності, так само, як і купівля творів мистецтва".
Депозит
Багато банків суттєво підвищили процентну ставку депозитів і створили максимально комфортні умови для вкладників. Хоча варто замислитися, чи зможе банк гарантувати збереження заощаджень і чи перекриють відсотки інфляцію.
– Банки сьогодні пропонують вигідні відсотки за депозитами навіть на короткий термін. Таке вкладення коштів підходить насамперед людям, які мають невеликі заощадження – тисяча чи менше гривень, і готові їх вкласти не довше, ніж на кілька місяців. Зараз є 10-20 банків, у яких все нормально. Тобто варто класти гроші на депозит, але перед цим вивчити ситуацію й обрати надійний банк, – радить Є. Житарюк.
Який би спосіб інвестування ви не обрали, Ігор Школа радить заздалегідь спокійно все обдумати і не панікувати через фінансову нестабільність: "Кризи настають і відходять, до цього потрібно спокійно ставитися і приймати рішення не під впливом емоцій, а після ретельного аналізу ситуації".
Якщо маєте гроші, щоби зберегти їх, фахівці радять уявити таку картину й відповідно до неї діяти: якщо ви втратите поточні доходи (за нинішнього безробіття це реально), оцініть витрати родини за рік і помножте цю суму на коефіцієнт інфляції. Це непорушний запас. Все інше можна інвестувати.
Надія МАКУШИНСЬКА
25-06-2009, 11:09
Коментарів 0 Переглядів 2 791

Теги -
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.