RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » у номері » економіка, бізнес » За одяг переплачуємо вдвічі

Скільки реально коштує одяг і взуття, а скільки доводиться віддавати як накрутку посередникам-торгівцям – щоби з’ясувати це, ми вирушили на гуртовий сектор Калинівського ринку.
– Купила дитині куртку за 200 гривень, а тут глянула – й аж очам не повірила – така сама коштує 80! – схвильовано розповідає відвідувачка гуртових рядів. – А мене ж продавець так переконував, що це польська, що він майже нічого на ній не заробляє, навіть десятки не хотів уступити! А тут кажуть, що куртка китайська... І нічого тепер не доведеш.
В іншому ряду стала свідком конфлікту. Жінка віком приблизно 35 років кричала на продавця, щоби той повернув їй гроші, бо в іншому місці базару знайшла такі ж босоніжки вдвічі дешевше. Продавець обмежився відмовкою – мовляв, грошей зараз не має, може віддати лише тоді, коли продасть босоніжки. Знервована молодиця жбурнула босоніжки на прилавок зі словами: "Йду куплю такі самі, тільки за нормальну ціну! Я періодично буду навідуватися, щоби забрати свої гроші. Сподіваюся, ви їх швидко продасте".
Поспілкувавшись із продавцями, я дізналася, що такі ситуації трапляються майже щодня. Різниця ж цін на один і той самий товар у різних торгових точках вражає. Навіть в одному кіоску на гуртових рядах речі поштучно майже вдвічі дорожчі, ніж якщо брати по три-десять штук. Так, одна майка коштує 30 гривень, три – 45 (по 15 грн за одну).
Скажімо, літнє взуття неподалік входу на "Калинці" продають за 360 гривень. У віддаленіших рядах точнісінько таке ж – по 200-240. А в одному з магазинів міста натрапила на розпродаж за 60 гривень за пару аналогічних босоніжок.
"Людина, яка приїхала з іншого міста чи з села, навіть не підозрює, що Калинівський ринок – це ціла система. Хто її не розуміє, платить удвічі більше", – такий висновок зробив один із постійних відвідувачів ринку.
Накрутки на одязі та взутті залишаються високими як на ринку, так і в магазинах.
"У перші дні продажу нових колекцій націнка становить мінімум 100 відсотків, а може сягати й усіх 300, – розповів фахівець одного з магазинів одягу. – Як правило, продавши першу третину партії одягу покупцям, які не шкодують коштів на гардероб, бізнесмен повертає свої витрати. Продавши ще третину партії, він уже отримує прибуток. Остання третина, яка зазвичай залежується до сезону знижок, розпродується відсотків на 50 дешевше. Однак навіть тоді бізнесмен не опускає ціну нижче гуртової".
Чим більше перекупників – тим дорожче
Євген Житарюк, економіст
– Держава впливає на ціноутворення лише на товари першої необхідності, адже ними користуються незахищені верстви населення. В усьому іншому – кожен сам собі господар.
Купити на ринку одяг гуртом і тут же перепродати його втридорога – в цьому немає нічого несправедливого. Просто працює правило дистрибуційної піраміди. Продаж на кожному наступному етапі збільшується в ціні від попереднього. Тобто, чим менше було посередників-перекупників на шляху від виробника товару до споживача, тим дешевше коштуватиме річ.
Зараз пропозиція значно перевищує попит. Деякі підприємці на конкретному товарі мають 60-80 відсотків від минулорічних обігів. Мабуть, через ці втрати і не зменшують розмір націнок.
НА ЗАМІТКУ
Як заощадити?
Не поспішайте купувати перше-ліпше, порівняйте ціни.

На базарі не погоджуйтесь платити одразу. Ціна завжди розрахована на невелику знижку.

Коли курс іноземних валют зростає, вигідніше розміняти валюту і розрахуватися гривнями.

По можливості купуйте гуртом – скооперувавшись зі знайомими, вигідніше брати дрібні речі упаковкою і заощаджувати таким чином до половини ціни.

Товар обирайте якісний, щоби не платити двічі.

Важливо бути постійним клієнтом у порядних продавців.

При покупці домовтеся про обмін чи повернення товару в разі необхідності.

Керуйтеся здоровим глуздом і не зважайте на умовляння продавців.

Альтернативою купівлі нового одягу є пошиття в ательє та стокові
магазини.

Якщо плануєте поїхати за кордон, скористайтеся цією нагодою, щоби придбати одяг для всієї сім’ї. Зі знижкою там можна значно дешевше, ніж у нас, придбати
хороші речі.
ПРЯМА МОВА
Алла, підприємець:
– На ринку є два види товару: українського виробництва і привезений із-за кордону. Імпортні речі значно дорожчі, ніж аналогічні нашого виробництва. Існує багато факторів, які впливають на ціну закордонних товарів. По-перше, вже закупівельна ціна турецького товару вища, ніж у нас. По-друге, важливо, наскільки велика партія: чим більше купуєш, тим дешевше обходиться. Про митницю, гадаю, знають усі, а також витрати на дорогу та податки. Але найбільше остаточна ціна залежить від того, як купувати: гуртом чи вроздріб. Я налагодила зв’язки з хмельницьким та харківським підприємствами. Вони мені постачають товар, який за якістю не відрізняється від турецького, зате ціни нижчі. Маю постійних клієнтів, які гуртом закуповують товар і тут же перепродують. При цьому в мене націнка приблизно 20 відсотків, а в них – значно більше. Ось і виходить, що я все організовую, везу, планую, а найбільше чистого прибутку отримують перекупники.
Олена, роздрібний покупець:
– Звісно, ми переплачуємо! Я розумію, що підприємці багато витрачаються, щоби вітрина була яскрава, щоби їхній товар був максимально ексклюзивним, але все одно…. На одних джинсах вони заробляють не менше 100 гривень. Впевнена, що сплачую більше не за якість, а за доставку, ну і в особисту кишеню. На базарі взагалі немає якісного товару, а ціни просто космічні.
Тетяна, гуртовий покупець:
– Гуртові ціни мене влаштовують майже завжди. А якщо маєш особисті контакти з продавцем-гуртовиком і регулярно в нього купуєш, можна отримати додаткову знижку. Щоби заощадити, намагаюся купувати для себе білизну, колготи, футболки, шльопанці чи інші речі гуртом із розрахунком на майбутнє, або ділюсь із сусідами, родичами.
23-06-2009, 10:31
Коментарів 0 Переглядів 18 520

Теги -
У Чернівецькій області переходи громад до ПЦУ відбуваються менш інтенсивно, ніж у сусідніх областях

За попередньою інформацією ДТП з потерпілими.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Вранці температура повітря становить -1°


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.