Буковинці в середньому торік заробили по 10 415 гривень. З усіх регіонів – нижча цифра лише на Закарпатті – 9868 гривень. Таку суму річних доходів озвучив Держкомстатистики.
– За рівнем офіційних доходів Чернівецька область – на останніх позиціях, а за купівельною спроможністю буковинці – у першій половині рейтингу, – каже Петро НІКІФОРОВ, декан економічного факультету ЧНУ. – Річ у тім, що багато буковинців працюють за кордоном – це, гадаю, найсуттєвіший фактор. Щомісяця вони пересилають до області тільки через банківську систему до 20 мільйонів доларів. А скільки ще коштів надходить неофіційними шляхами? Цей фактор і визначає високу купівельну спроможність.
Торік за різними системами переказів заробітчани переправили в область 132,3 мільйона доларів і 42,2 мільйона євро. Тобто лише офіційні надходження перевищують обласний бюджет майже в 1,5 разу. За даними Головного управління Пенсійного фонду, в області з понад півмільйона працездатного населення лише
238 тисяч офіційно працює.
– Рівень життя буковинців не відповідає офіційній статистиці, він значно вищий, – переконаний Ярослав КИРПУШКО, директор Буковинського центру реконструкції та розвитку. – Якщо менше половини працездатних жителів області працюють за трудовими договорами, то решта людей – самозайняті. Тобто перебувають за кордоном, зайняті в сільському господарстві, підприємництві. Тому статистика не показує реального рівня доходів людей. Крім того, багато буковинців працюють на кількох роботах і не живуть виключно на офіційну зарплатню. Переважно це також офіційно не фіксується. Дві третіх економічно активного населення залишаються поза статистикою.
За словами Петра Нікіфорова, на Буковині структура економіки така, що переважає дрібний бізнес. А його діяльність не завжди є цілком прозорою.
Марина КАРАСЬОВА
11-06-2009, 11:39
0
2 447