Про плани створити чотири мільйони робочих місць переважно для спеціалістів у сфері комп’ютерних технологій із різних регіонів України днями заявила люксембурзько-бельгійська компанія "Скелія", яка відкрила представництво у Львові.
В Україні обиратимуть спеціалістів, на знання яких існує високий попит серед роботодавців Бельгії, Нідерландів і Люксембургу. Вони працюватимуть в українських підрозділах іноземних компаній. Основний напрямок – сфера інформаційних технологій і формування команди ІТ-спеціалістів: програмістів, аналітиків, тестувальників.
– Масове розширення представництв в інших містах планують не раніше 2010 року, – повідомив "МБ" Ростислав ЩЕПАН, генеральний директор "Скелія Україна".
За його словами, мільйони робочих місць – це реальні плани у віддаленій перспективі. Тому не виключено, що серед нових міст, де відкриють представництва, будуть і Чернівці.
Випускники факультету комп’ютерних наук ЧНУ вже сьогодні часто знаходять роботу в місцевих представництвах іноземних фірм або за кордоном. "Наші випускники намагаються знайти тут роботу – у Чернівцях діє чотири-п’ять представництв іноземних фірм, – розповів декан факультету комп’ютерних технологій Федір СОПРОНЮК. – Ці спеціалісти розробляють програми, проекти, які Інтернетом відправляють за кордон. Зарплату вони тут отримують тисячу-півтори доларів, це разів у п’ять менше, ніж заробляють іноземні спеціалісти. Деякі наші колишні студенти працюють за кордоном – у Бельгії, Німеччині, Великобританії, Франції. Хоча зараз через кризу іноземні фірми скорочують кадри, тому влаштуватися програмістам стало важче".
За словами фахівця, рівень підготовки чернівецьких студентів навіть кращий, ніж закордонних спеціалістів. Наприклад, один зі студентів факультету, який їздив на річне навчання до США, сказав, що даремно витратив гроші, бо нічого нового не дізнався. Тож українських програмістів цінують за кордоном. (Н. Макушинська)
4-06-2009, 12:21
0
3 819