У курортних містах влітку з’являється чимало вакансій. Разом із непоганою зарплатою роботодавці (а це здебільшого власники готелів, ресторанів чи пансіонатів)
часто пропонують також безкоштовне проживання. Найбільше пропозицій роботи в Криму.
– Цього року пропозицій роботи дуже багато, а робочих рук обмаль. Тому шанси вигідно працевлаштуватися величезні, – розповіла менеджер кримського кадрового агентства "911" Олена РАСТОПИНА. – Найбільше вакансій для обслуговуючого персоналу – покоївок, прибиральників пляжу, офіціантів, кухарів. Часто шукають продавців сувенірів.
Найбільше платять у закладах Південного берегу Криму. Некваліфіковані працівники – покоївки, прибиральники, посудомийниці – можуть розраховувати на ставку до двох тисяч гривень. Офіціантам обіцяють 2,5 тисячі плюс приблизно 300 гривень чайових щодня. Як правило, в готелях і ресторанах працівників влаштовують за наявності санітарної книжки і з записом у трудовій. Це, за словами фахівців, дозволяє застрахуватися від проблем із невиплатою зарплат.
Щоправда, для охочих влаштуватися, є дві неприємні новини. По-перше, порівняно з минулим роком, зарплати на курортах Криму зменшилися в середньому на третину. По-друге, роботодавці стали прискіпливіше ставитися до шукачів роботи з інших областей. Перевагу надають корінним жителям. А некримчанам часто буває недостатньо домовитися про роботу по телефону, тому треба бути готовим до поїздки на особисту співбесіду з потенційним роботодавцем.
Чи вдасться поєднати літні заробітки з відпочинком на пляжі, залежить від професії. "Якщо хтось ставить собі за мету відпочити, він це може зробити, – розповіла Олена Растопина. – Усе залежить від бажання. Скажімо, офіціантам часто пропонують графік роботи через день. І дехто працює одразу в двох ресторанах без вихідних".
Серед вакансій можна знайти і пропозиції саме для охочих розважитися. Скажімо, операторам
водних атракціонів в аквапарку обіцяють безкоштовне навчання в МНС за рахунок компанії та можливість відпочинку. А робота інструктора з туризму полягає в супроводі груп відпочивальників під час походів мальовничими
місцями півострова.
Пропозиції сезонної та постійної роботи можна знайти і на закордонних пляжах. Персонал для готелів – від телефоністів до інструкторів із фітнесу, набирають в Україні бізнесмени з Арабських Еміратів, Туреччини, Південної Африки. Роботодавець оплачує переліт, проживання, харчування і транспорт, але вимагає володіння англійською мовою. При цьому найвищу зарплату за кордоном (до восьми тисяч доларів) обіцяють "дівчатам приємної зовнішності" для роботи танцюристками й стриптизерками в нічних клубах.
Які вакансії
і зарплати (доларів
за місяць) пропонують
у Криму:
адміністратор – від 200;
автомийник – від 150;
аніматор – 300;
бармен – від 400;
економіст – від 350;
кухар – від 200;
масажист – від 500;
менеджер із продажу – за домовленістю або відсоток із продажу;
музикант – від 500;
оператор-касир – від 250;
офіціанти – 450;
пекар – від 250;
перукар – 40-50%
виробітку;
помічник оператора на АЗС –1300;
покоївка – від 150;
продавець-консультант – 350;
розповсюджувач оголошень – від 400;
танцівниця – 2000;
шеф-кухар – 600.
(за даними кадрових агентств та сайтів із працевлаштування).
Надія МАКУШИНСЬКА
21-05-2009, 10:45
0
2 443