RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » у номері » економіка, бізнес » «Не вистачає навіть зарплатні за дві роботи»

Прожити на одну зарплатню сьогодні складно, особливо якщо ця зарплатня не сягає навіть тисячі гривень. Через це чимало людей працюють на двох, а то й на трьох роботах.
Чернівчанка Тетяна працює шкільною вчителькою. Зарплатня у неї, як у початківця – 800 гривень. Зізнається: на такі гроші прожити складно. Тому дуже виручає додатковий підробіток – Тетяна ще працює тренером із фітнесу. Тут отримує ще 800 гривень. Разом на місяць має понад півтори тисячі гривень, і це дає можливість принаймні не бідувати.
– П’ять років навчалася на педагога, тож хотілося вже й працювати за фахом, – пояснює Тетяна. – Крім того, професія вчительки має свої переваги. Хоч зарплатня тут невисока, зате затримок із виплатою не було. Крім того, мені подобається працювати з дітьми. Щодо тренера з фітнесу, то ним я працюю ще зі студентської лави. Ця робота не лише дає додатковий дохід, я отримую від неї задоволення, користь для здоров’я. Звісно, працюючи вранці вчителем, а ввечері тренером, трохи втомлююся, але ця втома – приємна!
Чернівчанин Богдан працює у видавництві обслуговувачем комп’ютерних мереж. Після основної роботи ще займається створенням візиток, флаєрів, реклам, афіш.
– Відразу дві роботи поєднувати важко, – зізнається Богдан. – Вільного часу майже не залишається, ніколи випити пива. Через рік такого режиму я зрозумів, що довго так не протягну, і зараз намагаюся трохи відпочивати. Тим паче, що цей бізнес у мене вже налагоджений, є клієнти та замовлення.
Працівник одного з театрів Олексій визнає, що на одну лише зарплатню він би не вижив. Через це знаходив собі додаткові роботи: розважання дітей на днях народження, сітьовий маркетинг… Зараз Олексій – начальник відділення страхової компанії.
– У страховій компанії я офіційно оформлений на півставки, але отримую повну ставку, – пояснює Олексій. – Багато людей дивуються, як я можу поєднувати дві такі професії – робота в театрі та страхування. Але я маю досвід в обох сферах, і у кожній викладаюся повністю, тож жодна з робіт не страждає. У мене розписана кожна хвилина. Дуже втомлююся і навіть не маю часу для сім’ї. Вже звик до хронічних недосипань. Але покинути роботу не можу, інакше ми просто не виживемо.
Галина МАРКІВ

СТАТИСТИКА
За даними Головного управління праці та соціального захисту населення ОДА, 2009 року середній розмір прожиткового мінімуму населення становить 626 гривень.
Середня зарплатня працівників державного управління на сьогодні становить 1945 гривень, освіти – 1411 гривень, охорони здоров’я та соціальної допомоги – 1097 гривень.

КОМЕНТАР
Володимир Кіндрат, ЗАСТУПНИК НАЧАЛЬНИКА БЮДЖЕТНОГО УПРАВЛІННЯ – НАЧАЛЬНИК ВІДДІЛУ ЗВЕДЕНОГО БЮДЖЕТУ ТА МІЖБЮДЖЕТНИХ ВІДНОСИН ГОЛОВНОГО ФІНАНСОВОГО УПРАВЛІННЯ ОДА:
Переваги роботи у бюджетній сфері у тому, що вона є стабільною. Якщо на сьогодні в області заборгованість у господарських організаціях становить мільйон гривень, то перед працівниками бюджетної сфери боргів немає. Також дуже багато приватників, щоб уникнути оподаткування, приймають працівників на мінімальну зарплатню, решту платять у конвертах. Відповідно, і пенсія у таких працівників буде мінімальною. Держава оплачує лікарняні, а приватні фірми не завжди хочуть це робити. Крім того, працівники бюджетної сфери мають можливість кар’єрного зростання, вони отримують розряди, звання. А ще бюджетникам криза не така страшна. Із початку року в нас не закрито жодну бюджетну установу і нікого не звільнили”.
19-05-2009, 10:08
Коментарів 0 Переглядів 2 170

Теги -

Дівчина вчора, 23 листопада, пішла з дому та досі не повернулася
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.