Зовсім нещодавно з’явилася нова для шкіл професія – соціальний педагог. Які його обов’язки і чи є попит на цей фах? Про це розповіла соціальний педагог із дворічним стажем Чернівецької
гімназії №1 Ольга РЯБА.
– Професія соціального педагога – нова, але вона однозначно потрібна, – вважає Ольга Олександрівна. – Соціальний педагог покликаний допомагати адміністрації школи, психологові. Наприклад, якщо потрібно провести тренінг, клас ділять на дві групи. З однією займається психолог, з іншою – соціальний педагог. Щоправда, спеціально відведених годин у школі не маю, але можу спланувати свою роботу самостійно. Разом із психологом ми здатні дуже допомогти вчителям, адже класні керівники постійно навантажені і не завжди мають можливість приділити увагу кожному учневі. Але насамперед робота соціального педагога спрямована на дітей та їхніх батьків із соціально незахищених категорій, а також так званих важких учнів. Якщо дитина не має батьків або вони – алкоголіки, соціальний педагог дбає про цього учня.
– Хоча у кожній школі робота соціального педагога має свою специфіку, – продовжує Ольга Ряба. – В одному навчальному закладі може бути велика кількість дітей соціально незахищених категорій, а в іншому соціальний педагог проводить більшу частину часу на судових засіданнях. Щодо гімназії №1, то тут основним напрямком є профілактична робота. Адже у гімназії переважно навчаються діти із забезпечених сімей. Але виникає інша проблема – батьки не завжди мають час для своїх дітей, між ними часто немає порозуміння. Трапляється, що затятий розбишака під час розмови віч-на-віч може розплакатися, коли спитаєш його про стосунки з мамою тощо.
Щосереди працюю в центрі практичної психології та соціальної роботи управління освіти Чернівецької міської ради, де можу проконсультуватися з методистами, спитати їхньої поради. А ще у нас є інтелектуальний клуб "Універсум", цього року його запропонували вести мені. Тож роботи вистачає, і мені вона подобається. Звісно, початкова ставка невисока – 800 гривень, і основний мій прибуток – додаткова робота. Але мені подобається працювати з дітьми, тож зарплатня для мене – не головне.
Галина МАРКІВ
КОМЕНТАР
Наталя ГОЛОВІНА, завідувач центру практичної психології
та соціальної роботи управління освіти Чернівецької міської ради:
– Ще 2003 року педагогічний факультет випустив перших у місті фахівців із соціальної педагогіки. Але тоді ми довго не могли відкрити у школах ці ставки, бо ніхто з випускників не хотів іти на цю посаду. Причини – роботи багато, а зарплатня мала. Хоча потреба у соціальних педагогах дуже велика. На сьогодні ставка соціального педагога введена у всіх школах міста. Але із 40 працівників лише 10 мають фахову освіту, всі інші – це педагоги-предметники, які взяли ставку соціального педагога через нестачу годин. Більшість випускників-фахівців влаштовуються або до міських соціальних центрів, або працюють на роботі, не пов’язаній із соціальною сферою.
7-05-2009, 10:36
0
10 773