Заробітчани передають значно менше грошей

у номері / економіка, бізнес
3 821
0
Заробітчани цього року надіслали на Буковину чи не вдвічі менше доларів, ніж торік. Як повідомили в управлінні НБУ в області, за січень-березень цього року за всіма системами переказу в область надійшло 18 мільйонів доларів і 8,5 мільйона євро. Торік у першому кварталі цифри становили майже 30 мільйонів доларів і вісім мільйонів євро.
"Мабуть, за кордоном також роботи не вистачає, тому зменшилися надходження", – висловив припущення Богдан КОВЧ, начальник управління НБУ в області.
Приблизно половина з усієї кількості заробітчан працювала до кризи на будівництві, переважно в Росії, Чехії, Португалії, Іспанії та Угорщині.
Чернівчанин Олександр повернувся з Чехії ще перед Новим роком – залишився без роботи. Планував спробувати влаштуватися в Росії.
– Так мене і чекають, – каже чоловік. – Телефонував своїм знайомим, у Росії теж роботи немає. А якщо є, то платять мало, поїздка навіть не окупиться. Мабуть, доведеться повернутися до Чехії, хоч і тут заробітки впали, раніше платили п’ять доларів за годину, тепер 3-3,5. Наскільки знаю, у Польщі теж менше платять – 2,5 долара за годину.
Олександр розглядає різні варіанти, окрім одного – залишитися в Чернівцях. Наскільки б доходи заробітчан не знизилися, вдома знайти прийнятно оплачувану роботу перспектив все одно менше. Тому, очевидно, хто може зачепитися хоч за якусь роботу, залишається працювати за кордоном, навіть за меншу оплату.
– Від послуг хатніх працівниць і доглядальниць за старими і хворими італійці не відмовляються. Наша робота не залежить від кризи, адже пересічні італійці живуть, як жили, а від фінансових проблем потерпають великі корпорації, – розповіла Надія ГУМЕНЮК, яка приїхала до України перед Великоднем погостювати.
– В Італії я вже десять років, зарплату 1100 євро, яку, наприклад, отримувала шість років тому за те, що складала компанію літній жінці, тепер не заплатить жоден італієць, – розмірковує пані Надія. – Оплата знизилася до 600-800 євро ще до кризи, просто українок в Італії занадто багато.
Ярослав КИРПУШКО, директор Буковинського центру реконструкції і розвитку вважає, що основна причина того, що фінансові надходження від заробітчан зменшилися, не в падінні ринку праці, а в недовірі до банків. Частина заробітчан підхопила тутешні панічні настрої щодо банків і про всяк випадок цій системі кревно зароблені не довіряє.
– Відомо, що гроші заробітчан до нас надходять двома шляхами: через фінансові установи або їх передають в конвертах, – каже Ярослав Кирпушко. – Після того, як ускладнилися розрахунки в банківській системі, люди почали думати, як можна передавати зароблені гроші іншими шляхами.
Як вважає фахівець, закордонний ринок праці, що забезпечує роботу з догляду за дітьми і престарілими, швидко не закриється, адже люди народжуються, старіють. А падіння курсу гривні та деяких ринків, наприклад, ринку нерухомості, зробило закордонні заробітки знову привабливими.
Марина КАРАСЬОВА
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм