Попит на бензин знижується, стверджують експерти. І очікування весняного пожвавлення ринку, ймовірно, виявляться марними. Принаймні до травня. Витрати на комфортне перевезення – стаття сімейного бюджету, на якій можна заощадити у часи безгрошів’я.
Автомобіліст Андрій розповів, що тепер заправляється чи не вдвічі менше. Десять літрів бензину А-95 йому вистачає на п’ять-шість днів. "За нинішнього матеріального становища авто можна використовувати тільки в справах, але не кататися в своє задоволення, – каже чоловік. – А влітку планую витягнути з комори велосипед".
– Не бачу в області особливого зниження попиту на пальне, – зауважує Ілля ХОЧЬ, голова Чернівецької асоціації працівників нафтопродуктозабезпечення. – Можливо, не так багато заправляють, по 10-15 літрів, але всі, кому потрібно їздити, це роблять. Містом у години-пік, як і раніше, не проїхати.
Порівняно з ціновою ситуацією на продукти та ліки, де зараз повний безлад, у галузі нафтопродуктів, на думку пана Іллі, ситуація більш-менш стабільна.
Тільки б не втручалися політики, на заяви яких ринок нафтопродуктів реагує дуже чутливо. Не так давно вартість дизпального впала нижче вартості бензину А-95. І тільки водії до цього почали звикати, як політики озвучили намір вдвічі підвищити акцизний збір на дизпальне восени. Ринок відреагував миттєво – минулого вівторка гуртові ціни солярки стрибнули на 30-40%.
Марина КАРАСЬОВА
9-04-2009, 11:43
0
2 543