Криза по Чернівцях ще сильно не вдарила – навчилися виживати

у номері / економіка, бізнес
3 066
0
Наразі економіка міста не зазнала значного впливу кризи. За січень-лютий до бюджету зібрано понад 82,5 мільйона гривень (105,0% до плану). Це на 4,3 мільйона більше, ніж за два перші місяці торік. Ситуація виявилася кращою, ніж очікувалося. Чим це викликано?
– На мою думку, переживши кризу початку 1990-их років, економіка Чернівців уже не зазнає значного спаду, – розповів начальник управління соціально-економічного розвитку міста Володимир ПУЛИНЕЦЬ. – Тоді промисловість було вщент зруйновано, зупинилися всі великі підприємства. Життя змусило тих, що залишилися, навчитися працювати за нових умов. Тому сьогодні бізнес вміє виживати і показує стійкість. Загалом реалізація майже всієї продукції зменшилася, але лише окремі підприємства відчувають перебої в роботі. Водночас іншою перевагою Чернівців є значний розвиток малого і середнього бізнесу. Йому нині теж доводиться важко, але він більш гнучкий.
– Фактично у нас у 1990-ті роки відбулася перебудова економіки, яка нині необхідна всій країні, – переконаний Володимир Пулинець. – А ось якби досі працювали "Кварц", "Гравітон", інші великі підприємства, ми мали би значне безробіття і соціальні проблеми. Офіційне безробіття в місті становить один відсоток. Це чи не найкращий показник у країні.
З тим, що криза не надто вплинула на Чернівці, погоджуються і економісти.
– Це пояснюється специфікою нашої економіки, – переконаний директор Буковинського центру реконструкції і розвитку Ярослав КИРПУШКО. – Так, у місті високою є питома вага бюджетної сфери. Тож, якщо бюджетникам виплатили зарплати – вони повернули податок із цих зарплат. А великі фінансові системи, які найбільше відчули кризу, до міського бюджету нічого не платили, тож ми нічого і не втратили.
Також виконання планових показників Ярослав Кирпушко пояснює ще кількома факторами. Наприклад, очікується зниження обсягів будівництва, але воно має сезонний характер і надходження від нього взимку не планувалися. Те саме стосується і переробної промисловості. Іншим важливим моментом є особливість бюджетного планування. Зазвичай плани складаються дещо занижені, щоби можна було звітувати про перевиконання.
Але загалом нинішня криза є м’якшою за ті, що ми пережили на початку 1990-их і 1998 року. Сьогодні найважче банківській сфері та тим, хто взяв кредити.
(І. Довгань)
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Читайте також

18:40
Охочих запрошують відвідати криївку на Буковині, де переховувалися провідники УПА
18:22
У Чернівцях попрощаються із воїном Володимиром Христянином
17:57
Кожен сьомий українець готовий підняти предмет, схожий на міну - ДСНС
17:40
Стало відомо, коли попрощаються з відомою буковинською журналісткою Ларисою Сергєєвою
17:20
Що станеться з вашим тілом, якщо пити сік на ніч
16:59
Кабмін уточнив перелік осіб, які не підлягають мобілізації: зміни торкнуться студентів і освітян
16:37
У високогір’ї Карпат — сніг, мороз і штормовий вітер
16:19
Через загрозу підтоплень на Буковині рятувальники перевірили рівень води в місцевих річках

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм