RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » у номері » економіка, бізнес » Як повернути депозит із проблемного банку

У пенсіонера Олександра ШЕВЦОВА термін дії депозиту в "Укрпромбанку" закінчився 10 лютого. На той час в установі вже запровадили тимчасову адміністрацію і піврічний мораторій на зняття депозитів. Як розповідає чоловік, на депозит поклав 2740 євро – спільні з дружиною заощадження. А тепер не знає, до яких кроків вдатися, щоби якнайшвидше забрати їх з банку.
– Гроші щоразу ставили на місяць, а потім продовжували термін. 10 лютого, коли я звернувся до банку, мені категорично відмовили видати гроші. Просто сказали, що грошей немає, не пояснили коли прийти, що робити… Написав заяву в їхній центральний офіс, там сказали, що направили до Києва, – каже чоловік.
Пенсіонер оббивав пороги усіх можливих інстанцій. Ніщо не допомогло – ні скарги, ні довідка про поганий стан здоров’я дружини. З управління Нацбанку в області він отримав лист, в якому пенсіонерові пояснили, що, згідно з договором, банк повинен повернути повністю вклад, але, згідно з постановою НБУ, в "Укрпромбанку" призначено тимчасову адміністрацію строком на один рік та введено мораторій на задоволення вимог кредиторів на шість місяців – з 21.01.2009 до 21.07.2009. Крім того, чоловікові порадили звернутися до тимчасової адміністрації в Києві або до суду за захистом своїх інтересів.
Як пояснила Людмила ПОГОРІЛКО, заступник керуючого Чернівецькою філією "Укрпромбанку", з часу введення тимчасової адміністрації та запровадження мораторію на задоволення вимог кредиторів ситуація наразі не змінилася. Відсотки за депозитами вкладникам повертають, а ось самі вклади – ні. Це стосується і тих депозитів, термін дії яких закінчився до запровадження мораторію, і вже під час його дії. Вкладникам натомість пропонують продовжити депозити на чотири, шість, дев’ять та 12 місяців. Запровадження тимчасової адміністрації покликано відновити фінансовий стан установи. У банку переконані, що впораються з ситуацією.
Марина КАРАСЬОВА

ОФІЦІЙНО
Відповідно до статті 85 закону "Про банки та банківську діяльність", мораторій на задоволення вимог кредиторів поширюється на зобов’язання, строки виконання яких настали до призначення тимчасової адміністрації. Мораторій не поширюється на обслуговування поточних операцій, здійснюваних тимчасовим адміністратором, на вимоги щодо виплати зарплати, аліментів, відшкодування шкоди, заподіяної здоров’ю громадян, авторської винагороди, а також на задоволення вимог кредиторів, що виникли в зв’язку із зобов’язаннями банку під час здійснення тимчасової адміністрації банку.
НБУ оприлюднив список телефонів довіри своїх територіальних управлінь, де можна поскаржитися на банки. У Чернівецькій області з проблемними питаннями клієнтам банків пропонують телефонувати за номером (0372) 58-41-37.

Банки, де діють тимчасові адміністрації Нацбанку:
"Промінвестбанк"
"Укрпромбанк"
"Національний кредит"
"Причорномор’я"
"Київ"
"Надра банк"
"Західінкомбанк"
"Одеса-Банк"
"Трансбанк"

Можливі варіанти, як повернути гроші:
Якщо в одному банку є кредит і депозит (ваш або ваших близьких), можна спробувати домовитися про взаємозалік.
Якщо закінчився термін депозитного договору, можна перевести гроші на поточний рахунок. Хоча гроші з картки не знімете, але в магазині розрахуватися можна.
Можна скористатися цільовою депозитною програмою банку.
Написати скарги в НБУ, управління захисту прав споживачів, прокуратуру тощо.
Добитися, щоби банк у письмовому вигляді оформив відмову видати депозитні кошти, і з цим звернутися до юристів, які пропонують послуги з повернення депозитів, або до суду.

ДУМКА ФАХІВЦЯ
Євген Житарюк,
НЕЗАЛЕЖНИЙ ФІНАНСОВИЙ РАДНИК:
– Спілкуватися з банком потрібно не усно, а неодмінно письмово – писати заяви з вимогою повернути вкладені кошти. У разі дострокового зняття тимчасової адміністрації, тобто якщо банк раніше відновить свій фінансовий стан, до виконання насамперед візьмуть письмові заяви. Якщо в банку пропонують продовжити депозит, це можна зробити, але не погоджуватися на шість місяців, а тільки на короткий термін, саме через те, що мораторій можуть зняти достроково. Другий варіант – звернутися до суду. Причому кошти, і це оговорюється в депозитному договорі, банк повинен повернути в тій валюті, в якій було оформлено вклад.
5-03-2009, 10:23
Коментарів 0 Переглядів 8 508

Теги -
Світла не буде три години: графіки знеструмлень на Буковині на завтра, 25 листопада

Енергетики закликають заощадливо споживати електроенергію

Дівчина вчора, 23 листопада, пішла з дому та досі не повернулася
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.