Після липневої повені Дністровсько-Прутське басейнове управління відновило вже 34 пошкоджені об’єкти у Сторожинецькому, Глибоцькому, Новоселицькому, Кіцманському, Герцаївському та Вижницькому районах – 29 дамб та п’ять об’єктів із берегоукріплення. Та виділені після паводка минулорічні 129 мільйонів вже освоєно, а цього року грошей ще не перераховували.
– На сьогодні потрібно ще закріпити берег у селі Чудей Сторожинецького району, закінчити ремонт 300 метрів дамби у Чорториї Вижницького району та 750 метрів водозахисних споруд у селі Розтоки Путильського району, – розповідає головний інженер Дністровсько-Прутського басейнового управління водних ресурсів Валерій БОРОВЕЦЬ. – Також ще не відремонтовані малі об’єкти. З обіцяних цьогоріч 40 мільйонів на здійснення робіт з укріплення берегів, ремонту дамб і втілення схеми протипаводкового захисту від повеней нам виділять лише 13,6 млн. Та й ці гроші ще не надійшли. Наразі ми здійснюємо роботи, аби уникнути весняних паводків.
Масштабних паводків навесні у нашому регіоні, на щастя, не буває. Та надмірні опади влітку не виключені. Вони можуть викликати знову катастрофічні наслідки. Аби убезпечити населення західного регіону від стихійного лиха, за вказівкою прем’єр-міністра розроблено схему протипаводкового захисту від повеней, яку передбачено закінчити до 2025 року. Лише на Чернівецьку область за цим проектом впродовж 16 років повинно бути виділено близько восьми мільярдів гривень. Тут заплановано відновлення та будівництво дев’яти гірських та восьми рівнинних сухих водосховищ, укріплення 11 кілометрів берегів, будівництво 34 кілометрів дамб, встановлення 13 автоматичних гідрологічних постів, що здійснюватимуть постійний моніторинг рівня води у річках області. Вартість лише однієї станції становить близько 100 тисяч гривень.
3-03-2009, 11:46
0
3 324