Курс долара вперше за півтора місяця перевищив дев’ять гривень. Це одразу позначилося на цінах імпортних товарів. А з багатьох обмінників іноземна валюта просто зникла.
У понеділок у місцевих банківських установах ціна продажу долара коливалася від 8,6 до 9,5 грн. Причому в більшості опитаних учора обмінників продати американську валюту відмовлялися. "Люди не здають долари, тому й не маємо їх взагалі", – сказала касир одного з відділень у центрі міста. В іншому відділенні погодилися продати максимум 50 доларів, ще в одному – не більше сотні. І лише в одній установі запропонували серйознішу суму – тисячу доларів за 9,4 грн.
– Якихось значних стрибків попиту на валюту немає, – розповів Ігор БОДНАРУК, завідувач сектору розвитку роздрібного бізнесу філії "Укрексімбанк" у місті Чернівці. – Багато питають долари, але купувати їх по 8,65 люди психологічно не готові. Якщо й купують чи здають валюту, то невеликі суми. Зараз намагатися заробити на продажі валюти – справа невдячна.
Адже ще нещодавно був долар і по 10 гривень, потім повернувся до восьми, а позаминулими вихідними на "Калинці" його купували по шість гривень.
Зберігати заощадження фахівець радить у різних валютах. Причому якщо раніше вважалося надійним тримати половину заощаджень у гривні, а решту – в доларах та євро, то сьогодні частку гривневих заощаджень варто зменшити.
"Долар знову почав зростати, і ціни підвищилися абсолютно на все, – розповів В’ячеслав КОРЧАГІН, комерційний директор фірми "Галс-2000". – Постачальники, коли приймають замовлення, не можуть гарантувати навіть того, що ця ціна не зміниться до обіду. Зараз уся сировина дорожчає: риба лише імпортна, постачальники олії уже попередили про підвищення цін, баночки з імпортної сировини виготовляють. Навіть етикетки, хоч і вітчизняні, але папір і фарба для них із Європи закуповують".
Через кризу навіть призупинили будівництво рибопереробного заводу в Чернівцях.
Надія МАКУШИНСЬКА
24-02-2009, 10:05
0
3 693