RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » у номері » економіка, бізнес » Банкіри не хочуть ставати слюсарями чи швачками

Тридцятирічний Андрій оглядає стенди в міському центрі зайнятості, де можна дізнатися про вільні вакансії. "Буквально вчора став безробітним, – скаржиться кореспондентові "МБ". – Будівельна фірма, де працював, закінчила будинок, а новий поки що не розпочинає. Сказали чекати, а скільки – ніхто не знає. А мені потрібно годувати сім’ю. Тому готовий працювати будь-ким, тільки би вчасно виплачували зарплату".
А 25-річна Юлія – колишній банківський працівник. Два місяці тому її звільнили. "Роботу за професією мені не можуть запропонувати в центрі зайнятості, а перекваліфікуватися на швачку, як пропонують, не хочу, – зізналася жінка. – Чекатиму, може, щось знайдеться".
– Потік людей до центру розпочався вже наприкінці минулого року, і щодня їхня кількість збільшується, – розповіла начальник відділу організації працевлаштування населення міського центру зайнятості Ольга Прудченко. – Кожен інспектор приймає щодня до 40 осіб. Отож лише на прийомах буває більше 200 безробітних. А ще чимало людей приходять на консультації, цікавляться вакансіями. Працюємо без обідньої перерви. Роботи дуже багато. Наші клієнти стурбовані та знервовані ситуацією, яка склалася в їхньому житті, тому доводиться направляти їх до психолога.
– Сказати, що сьогоднішня ситуація критична – поки що не можу. Хоча слід визнати, що рівень безробіття в Чернівцях збільшився, – запевнила директор Чернівецького міського центру зайнятості Людмила БЕРЕЗОВСЬКА.
– За січень у місті безробітних був один відсоток. Такий рівень спостерігався 2006 року. Після цього він значно знизився, доходив навіть до 0,3 відсотка, а потім знову почав зростати. За січень до нас звернулося 445 осіб.
– Проблема в тому, що міське населення прагне здобути вищу освіту й має спеціальності, які не користуються попитом на ринку праці, – стверджує Людмила Василівна. – Скажімо, в Чернівцях є багато підприємств переробної промисловості, наприклад, швейних. Там постійно потрібні швачки, а професія ця серед молоді не престижна. Останніми роками в нас взагалі виникла проблема з робітничими професіями. І тому ці вакансії залишаються незаповненими. Місту потрібні двірники, електрики, слюсарі, газозварники. А чернівчани не хочуть ними працювати. Проте на сьогодні ми не можемо запропонувати їм щось краще. Якщо минулого року було заявлено більше тисячі різних вакансій, то зараз – лише 420. Отож вибирати немає із чого. Адже незайнятих на сьогодні – 1692 чернівчан. Тобто на кожну вільну вакансію претендує четверо безробітних. Останнім часом звільнили велику кількість працівників фінансових установ – банків та кредитних спілок, які перебувають у нас на обліку. Цілком зрозуміло, що подібної роботи найближчим часом вони не знайдуть. Тому їм треба переступити через себе і перекваліфікуватися. Днями ми отримали інформацію про велике звільнення працівників одного з газових підприємств. Нас попередили про значне скорочення на молокозаводі. Ймовірна реорганізація "Укрсоцбанку". Але легше працевлаштувати працівників робітничих професій. Нам вдалося повністю забезпечити слюсарями водоканал.
– Інколи можна почути такі розмови, мовляв, піду до центру зайнятості, буду там отримувати допомогу з безробіття й нічого не робитиму. Але такого вже не буде. 13 січня цього року, згідно з новим законом, внесено деякі зміни до сфери зайнятості населення. Тепер якщо людина перебуває у нас на обліку більше шести місяців, за цей час втрачає професійні навики. Тому ми можемо пропонувати їй будь-яку вакансію, що не потребує спеціальної підготовки.
Надія БУДНА
5-02-2009, 10:52
Коментарів 0 Переглядів 3 215

Теги -
Світла не буде три години: графіки знеструмлень на Буковині на завтра, 25 листопада

Енергетики закликають заощадливо споживати електроенергію

Дівчина вчора, 23 листопада, пішла з дому та досі не повернулася
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.