Роботодавця, який безпідставно затримує зарплату працівників більше, ніж на місяць, можуть оштрафувати на 17 тисяч гривень. Таке значне збільшення штрафних санкцій передбачає ухвалений нещодавно у першому читанні проект закону про посилення відповідальності за несвоєчасну виплату або безпідставну невиплату зарплати, стипендії, пенсії чи інших встановлених законом виплат.
Це нововведення наразі є більше, ніж актуальним. Адже у листопаді, за даними управління статистики в області, рекордно зріс обсяг затримок зарплати на підприємствах області. Станом на перше грудня 2008 року (порівняно з першим листопада) заборгованість зросла у 4,9 рази. А порівняно з початком року борг зріс у 3,4 рази. Загальна сума боргу з виплати зарплати (з урахуванням підприємств-банкрутів та економічно неактивних підприємств) на початок грудня становив дев’ять мільйонів 397 тисяч гривень. Значний ріст боргу відбувся саме завдяки економічно активним підприємствам – вони на початок грудня завинили 7,5 млн грн зарплати. Майже половина підприємств-боржників працюють у сфері транспорту й зв’язку, майже третина – промислові.
Чинні штрафи не лякають керівників підприємств, які затримують зарплату. Адже, за словами міністра праці та соціальної політики Людмили ДЕНИСОВОЇ, суди наразі можуть накладати штраф за адміністративні порушення на таких роботодавців у розмірі від 255 до 1700 гривень.
Довідка
Штрафи
за порушення термінів виплат (чинні та запропоновані)
За порушення встановлених термінів виплати пенсій, стипендій, заробітної плати, виплата її не в повному обсязі, а також інші порушення вимог законодавства про працю – від 255 до 850 гривень (у новому проекті – 510-1700 грн).
За безпідставну невиплату заробітної плати, стипендії, пенсії чи іншої установленої законом виплати громадянам більше, ніж за один місяць, вчинену умисно керівником підприємства, незалежно від форми власності – 1700-5100 грн (пропонують 8500-17000 грн).
За безпідставну невиплату заробітної плати, стипендії, пенсії чи іншої установленої законом виплати громадянам більше, ніж за один місяць, вчинену умисно керівником підприємства, незалежно від форми власності чи підприємцем – 8500-17000 (пропонується збільшити до 17000-25500 грн).
Два останні порушення передбачають також покарання у вигляді обмеження волі, виправних робіт чи позбавлення права обіймати певні посади.
Надія МАКУШИНСЬКА
13-01-2009, 11:30
0
2 387