Борги із зарплати зросли уп’ятеро

у номері / економіка, бізнес
2 415
0
Роботодавця, який безпідставно затримує зарплату працівників більше, ніж на місяць, можуть оштрафувати на 17 тисяч гривень. Таке значне збільшення штрафних санкцій передбачає ухвалений нещодавно у першому читанні проект закону про посилення відповідальності за несвоєчасну виплату або безпідставну невиплату зарплати, стипендії, пенсії чи інших встановлених законом виплат.
Це нововведення наразі є більше, ніж актуальним. Адже у листопаді, за даними управління статистики в області, рекордно зріс обсяг затримок зарплати на підприємствах області. Станом на перше грудня 2008 року (порівняно з першим листопада) заборгованість зросла у 4,9 рази. А порівняно з початком року борг зріс у 3,4 рази. Загальна сума боргу з виплати зарплати (з урахуванням підприємств-банкрутів та економічно неактивних підприємств) на початок грудня становив дев’ять мільйонів 397 тисяч гривень. Значний ріст боргу відбувся саме завдяки економічно активним підприємствам – вони на початок грудня завинили 7,5 млн грн зарплати. Майже половина підприємств-боржників працюють у сфері транспорту й зв’язку, майже третина – промислові.
Чинні штрафи не лякають керівників підприємств, які затримують зарплату. Адже, за словами міністра праці та соціальної політики Людмили ДЕНИСОВОЇ, суди наразі можуть накладати штраф за адміністративні порушення на таких роботодавців у розмірі від 255 до 1700 гривень.

Довідка
Штрафи
за порушення термінів виплат (чинні та запропоновані)
За порушення встановлених термінів виплати пенсій, стипендій, заробітної плати, виплата її не в повному обсязі, а також інші порушення вимог законодавства про працю – від 255 до 850 гривень (у новому проекті – 510-1700 грн).
За безпідставну невиплату заробітної плати, стипендії, пенсії чи іншої установленої законом виплати громадянам більше, ніж за один місяць, вчинену умисно керівником підприємства, незалежно від форми власності – 1700-5100 грн (пропонують 8500-17000 грн).
За безпідставну невиплату заробітної плати, стипендії, пенсії чи іншої установленої законом виплати громадянам більше, ніж за один місяць, вчинену умисно керівником підприємства, незалежно від форми власності чи підприємцем – 8500-17000 (пропонується збільшити до 17000-25500 грн).
Два останні порушення передбачають також покарання у вигляді обмеження волі, виправних робіт чи позбавлення права обіймати певні посади.
Надія МАКУШИНСЬКА
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Читайте також

22:00
Фрукт, який виявився утричі кориснішим, ніж банани та цитрусові
21:40
У Чернівцях відкрили меморіальну дошку безвісти зниклому військовому Олександру Лендєлу - фото
21:20
На вулиці у центрі Чернівців вирили траншеї: міняють газові труби - фото
21:00
Як за прізвищем дізнатися, чи корінний ви українець
20:34
Росіяни вдарили по Кривому Рогу: 14 загиблих, серед них 6 дітей, понад 50 поранених 
20:30
У Чернівцях з’явилась нова оптика від Cristals Optic*
20:15
Повертаємося в зиму: вже завтра Буковину накриють сніг, заморозки і сильний вітер
19:53
Триває збір підписів під петицією про звання Героя України захисникові із Чернівців Юрію Турлаю

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм