На Калинівському ринку через нестабільний курс долара та фінансову кризу продавці скаржаться на значне зниження попиту майже на всі види товару.
О 09.00 на ринку дуже мало покупців, щоправда, продавці зазначають, що більше людей з’являється після 11.00. Доки торгівлі немає, продавців обговорюють між собою курс долара та негаразди на Калинівському ринку.
"Ми тут просто чергуємо", – скаржиться Віктор. А жінка поруч розповідає, що не знає, що робитиме у січні, найімовірніше, зачинить контейнер.
Зачинених контейнерів на ринку чимало, продавці розповідають, що більшість із них нині здають в оренду. "На ринку дуже мало людей, – каже продавець Світлана. – Я в день продаю не більше однієї-двох пар джинсів, а іноді й нічого".
– Люди просто лякаються, коли продавці переводять ціну з доларів на гривні, – розповідає Дарина. – У продавця у сусідньому контейнері був випадок, що коли він бабусі перевів ціну, вона почала лаятися і пішла геть. А щодо оренди, то в першому ряду чверть контейнера коштує понад тисячу доларів, а для декого це нині дуже велика сума.
Більшість продавців називають ціни на товар у доларах, але вже не встигають орієнтуватися, наскільки знизилася гривня. Дехто з продавців вранці так і не зміг сказати, скільки коштує долар, лише відповідали, що вчора він коштував 8,5 гривні.
– Люди, які приходять на ринок, мало що купують, – нарікає продавець Олена. – Багато продавців тепер вже не прагнуть заробити, а просто хочуть повернути гроші, розрахуватися за місце і купити щось поїсти додому. Тому дехто речі продає не те що за гуртовими цінами, а навіть за закупівельними. Я, наприклад, вчора заробила три долари.
У тій частині ринку, де продають продукти, торгівля трохи жвавіша і людей більше. Зачинених контейнерів тут майже немає.
– Якщо порівняти нинішню торгівлю з минулорічною, то вона разюче відрізняється, – розповідає Володимир. – Щоправда, помітив, що на продуктах люди не економлять. Наприклад, як купували минулого року ікру на свята, так і купують її цього року.
Продавці фруктів теж прив’язані до долара і скаржаться, що ціни підвищують щодня.
– Ще в неділю мандарини коштували 11-12 гривень, а сьогодні їхня ціна 13-15 гривень, – каже Марія. – Про заробіток вже й не мріємо, головне – продати фрукти, бо вони ж не одяг і довго не зберігатимуться. Були випадки коли люди торгували з урахуванням долара по 7,5 гривні, а він вже був 8,5 гривні, як же тут заробиш?
В адміністрації ринку теж відзначають, що криза вплинула на підприємство.
– Звісно, криза вплинула на підприємців, адже вони прив’язані до іноземної валюти, – коментує перший заступник генерального директора Сергій СТОЛЯР. – Ринок відвідує менше людей, а самі продавці іноді скаржаться, що не знають, яку ціну встановлювати на товар. Хоча можу зазначити, що заборгованостей за використану площу серед підприємців у нас поки що немає.
Людмила ОСАДЧУК
18-12-2008, 10:05
0
4 543