Знайти роботу стало важче

у номері / економіка, бізнес
2 838
0
У 2,3 рази зменшилася кількість безробітних, яким вдалося знайти роботу в листопаді, порівняно з жовтнем. Вакансій в області за рік поменшало на третину.
При цьому кількість буковинців, які шукають роботу, зростає. Збільшення звернень фахівці обласної служби зайнятості пояснюють закінченням сезонних робіт на підприємствах сільського та лісового господарства, а також на цегельнях.
На 1 грудня в службі зайнятості перебувало на обліку 15486 незайнятих буковинців.
Станом на перше грудня 2008 року кількість актуальних вакансій становила 1169 одиниць, що на 530 вакансії, на 31,2%, менше порівняно із такою ж датою 2007 року. Зменшилися шанси знайти роботу в мешканців більшості районів області.
Станом на перше грудня, за даними обласної служби зайнятості, в середньому на одне вільне робоче місце претендувало 13 осіб (минулого року – вісім осіб).
Найпотрібнішими сьогодні залишаються робітничі кадри: верстатники, водії, електрики, зварники, кухарі, маляри, машиністи, слюсарі, столяри, токарі, швачки. Безробітні без професії мають змогу влаштуватися двірниками, підсобниками. Для фахівців з вищою освітою серед пропозицій – інженери, менеджери, програмісти, фахівці з продажу.
– За листопад вакансій стало менше приблизно на 25%, – розповіла Олена САНДУЛ, директор кадрової компанії "Протеже". – Банки заморозили усі свої вакансії, навіть ті, що були оголошені раніше. Також майже припинили набір нових працівників кредитні спілки, менше стало пропозицій для менеджерів. Не зменшився попит на робітничі спеціальності та бухгалтерів.
Така ситуація в чомусь вигідна роботодавцям. Адже людей, які шукають роботу, менше не стало. Тож сьогодні роботодавцям є з кого вибирати, на одне місце претендують в середньому п’ятеро-шестеро фахівців. При цьому багато шукачів роботи зменшили свої вимоги щодо зарплати, умов роботи.
Ще одна тенденція, яку помітили фахівці кадрового агентства, – попит на навчання для персоналу. Дедалі більше роботодавців намагаються підвищувати кваліфікацію своїх продавців, менеджерів, керівний склад на різних тренінгах. Власники фірм і компаній прагнуть, щоб їхній персонал працював з більшою віддачею. Цього вимагає не лише фінансова криза, а й велика конкуренція в місті: в умовах, коли в одному мікрорайоні п’ять конкурентів торгують одним і тим же товаром за однаковими цінами виграє той, чий продавець вміє краще поводитися з клієнтом.
Зарплата, яку роботодавці пропонують новим працівникам, за словами Олени Сандул, останнім часом не змінилася. Початковий мінімум – 1000 гривень на місяць, 1500-2000 – для працівників середньої ланки, і значно більші суми – для керівних посад.
Надія МАКУШИНСЬКА
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Читайте також

18:22
У Чернівцях попрощаються із воїном Володимиром Христянином
17:57
Кожен сьомий українець готовий підняти предмет, схожий на міну - ДСНС
17:40
Стало відомо, коли попрощаються з відомою буковинською журналісткою Ларисою Сергєєвою
17:20
Що станеться з вашим тілом, якщо пити сік на ніч
16:59
Кабмін уточнив перелік осіб, які не підлягають мобілізації: зміни торкнуться студентів і освітян
16:37
У високогір’ї Карпат — сніг, мороз і штормовий вітер
16:19
Через загрозу підтоплень на Буковині рятувальники перевірили рівень води в місцевих річках
15:59
Патрульні оштрафували водія за парковку на пішохідному переході

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм