Як виживають невеликі містечка, де майже немає виробництва, ми попросили розповісти наймолодшого мера в краї, члена Асоціації міст України, міського голову 10-тисячної Заставни 34-річного Ярослава ЦУРКАНА. Він походить із місцевої багатодітної сім’ї, закінчив технікум і політехнічний інститут, до обрання на посаду був підприємцем.
– Даючи згоду балотуватися на посаду, виходив із того, що хотілося зробити рідне місто привабливішим та сучасним, – каже він. – Для цього, вважав і вважаю, що це можливо при тісній співпраці всіх гілок влади, підприємців та депутатів. Скажу, що частково нам це вдалося. Підприємці, а також дедалі більше мешканців міста беруть активну участь в упорядкуванні територій навпроти своїх об’єктів, допомагають соціальній сфері. Спільно здійснили ремонт у приміщеннях трьох дитячих садків, освітлення центральної частини міста, капітально відремонтували головні міські вулиці. Та найголовніше, що завершуємо рік без боргів. Так було 2006 року і торік. Маю на увазі сплату за енергоносії та харчування у міських дитсадках. Також вартий уваги ще один наш проект – створення рибокомбінату на базі так званого "панського" ставу, де охочі можуть не лише порибалити, а й придбати продукцію. Також уже підведено основні інженерні комунікації до житлового 32-квартирного будинку-довгобуду, що в центрі міста: здамо його в експлуатацію наступного року.
– Наводимо лад і зі сміттям: разом із комунальними підприємствами до санітарного прибирання міста залучено і підприємців. Але вкрай необхідно збудувати нове сміттєзвалище. Добре функціонує і дає надходження до бюджету міста й ринок, який реконструюється. А ще хочемо відкрити великий сільськогосподарський ринок на території колишнього колгоспного току.
– Коли, нарешті, у райцентрі буде автобусна зупинка, а вартість води знизиться?
– Уже виготовили проектно-кошторисну документацію на майбутню автозупинку, але щоби розпочати її будівництво, потрібно півмільйона гривень. Шукаємо кошти.
Щодо ціни за водопостачання, то ми єдине місто в області, яке купує воду в "Чернівціводоканалу" і не маємо запасів прісної води. Вартість води та водовідведення – 11 гривень за кубометр. Це дорого. Щоби здешевити її, потрібно змінити на водогоні технологічні конструкції та обладнання. Цю проблему невдовзі буде подолано.
– Де братимете кошти на реалізацію цих проектів?
– Якщо змінимо межі міста й наблизимо його до міжнародної автотраси, а це недалеко, то матимемо солідні інвестиції. Адже місцевість тут рівна, є необхідна інфраструктура. Тим паче, що маємо до 50 гектарів вільних земель. Наразі ж річний бюджет міста невеликий – усього три мільйони гривень. До того ж, із нашої казни ще й вилучають на рахунок райради 240 тисяч гривень, чого, скажімо, немає у сусідньому Кіцмані. Але я щасливий, що в цих складних економічних умовах міське господарство не занепало, а розвивається. І за це вдячний депутатам Заставни, нашим підприємливим людям, які наповнюють соціально-економічний фонд розвитку міста, та тим заставнівчанам, які активно долучаються до вирішення проблем райцентру.
Василь ГРИНЮК
11-12-2008, 10:55
0
2 353