Застрахуватися від грипу, перелому чи навіть... вагітності сьогодні реально. Такі послуги пропонують дедалі більше страхових компаній. І хоча закону про загальнообов’язкове медичне страхування поки що немає, добровільно подібну угоду укласти – не проблема. Виглядає процес страхування так: застрахована людина (сьогодні страховки переважно купують для своїх працівників фірми та інші роботодавці) отримує поліс та пластикову картку. У разі, якщо потрібно звернутися до лікаря, вона телефонує до компанії-страхувальника і дізнається, в якому закладі може отримати допомогу. Потім за карткою людина безкоштовно отримує потрібні їй послуги (діагностику, операцію). Розраховується з лікувальним закладом уже не пацієнт, а страхова компанія.
Переважна частина клієнтів, які користуються добровільним медичним страхуванням, – приватні фірми. Найохочіше договори укладають представництва іноземних фірм. Страхують здоров’я персоналу також банки, нафтові компанії, оператори мобільного зв’язку тощо.
За словами страховиків, керівництво фірми саме визначає, кого і на яку суму страхувати. Як правило, поліс купують для усіх працівників. Одні роботодавці беруть усі витрати на себе, інші сплачують лише частину витрат (решта – за рахунок працівника).
Вартість поліса залежить від набору послуг (можна обрати лише мінімальний пакет на надання невідкладної допомоги та консультації в поліклініці, а можна – все, аж до компенсації вартості операції та ліків), від регіону (вартість одних і тих самих послуг у Чернівцях і Києві відрізняється в рази). У Чернівцях річний поліс можна придбати від 800 гривень.
Як розповіли в обласній філії одного з банків, медичне страхування оформляють для усіх співробітників через центральний офіс банку. За два роки, відколи люди отримали такі поліси, багатьом вони стали у нагоді. Скажімо, були випадки, коли працівники банку викликали швидку допомогу, лікувалися у лікарні.
– Значна перевага медичного страхування в тому, що особлива увага приділяється профілактиці захворювань, – розповідає лікар відділу медичного асистансу обласної філії страхової компанії "Провідна" Наталя ПІВТОРАН. – Людині рекомендують регулярно проходити огляд у спеціалістів, фахівці постійно стежитимуть за станом її здоров’я.
– Коли система працює, це вигідно всім, – розповів Леонід КОРОВАЦЬКИЙ, директор "Чернівецької дирекції "ХДІ страхування". – Клініки отримують гроші, людині гарантують належний догляд та компенсація витрат на лікування, і страхова компанія заробляє. Одна з суттєвих переваг такого страхування – можливість застрахованої особи користуватися послугами усіх клінік в Україні, з якими страхова компанія уклала угоду. Скажімо, мешканець Чернівців може безкоштовно обстежитися в інституті Києва.
Надія МАКУШИНСЬКА
Перелік витрат, які може покрити медична страховка:
допомога поліклініки (консультації фахівців, виклик лікаря додому, діагностика);
стаціонарна допомога (консультації фахівців; лабораторні дослідження; хірургічне та терапевтичне лікування, оплата перебування в операційній та післяопераційній палатах);
невідкладна медична допомога;
стоматологічна допомога (не передбачає компенсації за протезування, окрім нещасних випадків);
корекція зору і слуху (має певний ліміт витрат);
оплата медикаментів та витратних матеріалів;
вакцинація від грипу;
забезпечення вітамінними препаратами;
медогляд, профогляд;
лікування вперше виявленого туберкульозу, онкозахворювань, цукрового діабету;
ведення вагітності і пологів;
забезпечення поліса медичного страхування при виїзді за кордон;
страхування дітей співробітників;
оздоровчі послуги (фітнес, масаж, сауна, басейн).
11-12-2008, 10:53
0
4 202