На Дністровській ГАЕС затопили басейн для гідроагрегатів

у номері / економіка, бізнес
2 628
0
Басейн під сім гідроагрегатів Новодністровської гідроакумулюючої електростанції затопили четвертого грудня. Вага першої турбіни сягає тисячі тонн, глибина басейна, наповненого водою – до 70 метрів. Перший гідроагрегат ГАЕС, який повинні запустити для випробувань наприкінці грудня, – це українське ноу-хау, яке немає аналогів у Європі. Усі деталі гідроагрегата збиралися вручну і виготовлялися на 30 вітчизняних заводах. Потужність агрегата – 450 тисяч кіловат. Четвертого грудня, щоби ознайомитися з ходом робіт, на будівельному майданчику ГАЕС побувала прем’єр-міністр Юлія Тимошенко. Супроводжував її керівник кампанії "Укргідроенерго" (замовника будівництва Дністровської ГАЕС) Семен Поташник. Свідками цієї події були й кореспонденти "МБ".
– Насамперед хочу подякувати колективу за те, що в нелегких умовах зміг зберегти об’єкт, а ми докладемо всіх зусиль для того, аби станція розвивалася, – сказала Юлія Тимошенко. – Лише цього року на будівництво було виділено понад 700 мільйонів гривень. Відповідне фінансування здійснюватиметься й наступного року. А чутки, що буцімто робітники місяць не отримують зарплату й частину з них попередили про звільнення, є провокацією з боку певних політичних сил. Запуск такої станції дає можливість не лише економити вугілля чи газ, а й є першим кроком до з’єднання нашої енергосистеми з європейською. Крім цього, йдеться про такі запаси прісної води, які перевершують російський Байкал, не кажучи вже про надійний заслін стосовно можливих паводків. Важливо також і те, що перший гідроагрегат виготовлений вітчизняними заводами, на таку технічну розробку здатні наразі лише в Японії.
Юлія Тимошенко стала свідком затоплення котловану водою. Передбачається, що перші три гідроагрегати будуть введені в експлуатацію через чотири роки. Фінансуватиме їх держава, решту чотири будуватиме станція за рахунок власних коштів. Щодо першого гідроагрегата, то через два тижні він буде введений у дію і працюватиме до осені 2009 року в режимі синхронного компенсатора (його робота буде налаштована, головним чином, на споживання надлишкової енергії, що стабілізуватиме напругу в мережі). Також тестова робота передбачає відпрацювання нової техніки в усіх можливих режимах функціонування. Після здійснення всіх необхідних випробувань перший гідроагрегат запрацює у стандартному режимі на вироблення електричної енергії. За рік три такі агрегати вироблятимуть до мільярда кіловат-годин електроенергії.
Як повідомив Семен ПОТАШНИК, компанія "Укргідроенерго" планує 2009 року вкласти 550 мільйонів гривень у будівництво гідроакумулюючої станції. Ці кошти використають для придбання й завезення високотехнологічного обладнання для завершення будівництва і введення у проектний режим роботи першого гідроагрегата станції. Мінпаливенерго ж оцінює вартість будівництва першого агрегата в 945,8 млн грн.
За словами Семена Поташника, коли запрацюють всі сім агрегатів Дністровської ГАЕС, буде затоплено не менше восьми гектарів території Молдови довжиною до двох кілометрів. "Вихід простий – ми готові орендувати цю ділянку", – додав він. Наразі врегулюванням цієї проблеми займається Міністерство закордонних справ України.
Василь ГРИНЮК
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Читайте також

18:40
Охочих запрошують відвідати криївку на Буковині, де переховувалися провідники УПА
18:22
У Чернівцях попрощаються із воїном Володимиром Христянином
17:57
Кожен сьомий українець готовий підняти предмет, схожий на міну - ДСНС
17:40
Стало відомо, коли попрощаються з відомою буковинською журналісткою Ларисою Сергєєвою
17:20
Що станеться з вашим тілом, якщо пити сік на ніч
16:59
Кабмін уточнив перелік осіб, які не підлягають мобілізації: зміни торкнуться студентів і освітян
16:37
У високогір’ї Карпат — сніг, мороз і штормовий вітер
16:19
Через загрозу підтоплень на Буковині рятувальники перевірили рівень води в місцевих річках

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм