RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » у номері » економіка, бізнес » Взимку можна зекономити на ремонті

Донедавна одним з вагомих аргументів робити ремонт взимку була ціна – сезонні знижки на будматеріали і можливість торгуватися з майстрами. За теперішньої кризи, коли матеріали дорожчають, а люди намагаються економити, що змінилося?
– Зараз закінчується сезон, і попит на послуги знижується, а реально сказати, менше чи ні чернівчани роблять ремонт, можна буде тільки навесні. Наразі бачимо, що ситуація така сама, як і торік, – розповів Петро, виконроб бригади, що ремонтує квартири.
За словами майстра, більшість замовників не економлять, і якщо вже наважилися на ремонт, хочуть щоби і матеріали, і якість робіт були на високому рівні. Причому багато хто прагне раз на три роки оновлювати помешкання. Досвідчені майстри можуть зробити капітальний ремонт двокімнатної квартири (із заміною стелі, підлоги тощо) за місяць-два.
– Нині одразу зробити капітальний ремонт можуть тільки забезпечені люди, – каже майстер Олексій КРИВЕНКО. – Інші зупиняються на легкому косметичному ремонті або поступово ремонтують кімнати, розтягуючи все на два-три роки. За теперішньої ситуації можу порадити робити ремонт, якщо є потреба та гроші, і не відтягувати. Оскільки восени людина починає збирати гроші, а навесні витрати зростають у півтора раза.
Значних знижок
в оплаті роботи
поки що немає
На думку майстрів, поступовий, розтягнений на кілька років ремонт, можливо, і не найкраще рішення (доки дороблять третю кімнату, вже треба ремонтувати першу), але теж вихід, коли доходи обмежені.
Олексій Кривенко не боїться через кризу залишитися без роботи. На його думку, майстрам з репутацією це не загрожує. Хоча житла купують менше, а відповідно, зменшилися потреби в ремонті. З іншого боку, рятуючи гривні, люди, які відкладали ремонт, тепер вкладають заощадження в стіни, стелю та підлогу.
Крім того, як розповідає Петро, із-за кордону повертається багато майстрів, особливо з Польщі та Росії, які тут намагаються створити свої бригади.
– Зарплатня за кордоном вища, але витрати на житло і харчування "з’їдають" значну її частину. І "чистими" сума виходить однакова. Тому багато повертаються, – каже виконроб.
Майстрів стає більше (на радість потенційним замовникам), а роботи менше, тому тепер можна торгуватися. Долар, а то й два на квадратному метрі можуть скинути. Хоча про тотальні знижки не йдеться. "Знижки роблять, коли ціни дуже завищені, а я завжди пропоную нормальну ціну", – каже Олексій.
Майстер краще знає, де шукати будматеріали
Майстер Петро заперечує значне подорожчання будівельних та оздоблювальних матеріалів, і наводить приклад: грунтовка подорожчала на вісім гривень, шпаклівка – на п’ять, але не вдвічі. За теперішньої нестабільної ситуації можна наштовхнутися на різні ціни, але майстри знають, де купувати вигідніше.
Скільки коштує квадратний метр ремонту, загалом сказати важко. Домовлятися потрібно, оглянувши фронт майбутніх робіт.
Найпростіший ремонт двокімнатної квартири, на думку майстрів, нині коштуватиме не менше п’яти тисяч доларів. Не обов’язково зривати підлогу чи стіни до цегли, фахівці можуть якісно оновити помешкання за доступною ціною. А якщо змінювати все, то можна на ремонт витрати і 20 тисяч доларів.
Наприклад, постелити квадрат кахельної плитки в Чернівцях коштує в середньому 10 доларів, хоча можна знайти і за сім, а можна – за 15. Звичайне штукатурення стін – п’ять-сім доларів за метр квадратний, так само оцінюється і робота з гіпсокартоном.
Марина КАРАСЬОВА

ДО ТЕМИ
Перше запитання, що цікавить замовників: де майстри робили попередній ремонт і чи можна подивитися на результати. Переважно фахівці пропонують подивитися каталог зі своїми напрацюваннями.
Майстер повинен мати принаймні 35 років, оскільки в 20 років ще занадто мало досвіду, щоби називатися майстром.
Переважно майстри працюють за рекомендаціями. Хорошого майстра замовники завжди рекомендують одне одному. Рідко бригаду наймають навмання через оголошення.
Коли весь спектр робіт пропонує зробити одна людина-універсал, це повинно насторожити. Електрик не повинен встановлювати сантехніку, а сантехнік стелити паркет. Працювати на одному об’єкті повинні щонайменше троє-четверо майстрів і кожен відповідати за свій фронт робіт.
Не варто економити на здоров’ї, багато будматеріалів виділяють шкідливу "хімію". Справжні фахівці завжди порадять, що купувати не потрібно.
4-12-2008, 11:33
Коментарів 0 Переглядів 3 030

Теги -

Дівчина вчора, 23 листопада, пішла з дому та досі не повернулася
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.